ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

King Stephen (*21.09.1947)

­­­­

Carrie (3)

Román o dospívající, nešťastné a neatraktivní dívce, ve které se probudí telekinetické schopnosti.

Šestnáctiletá dívka Carrie není ve škole oblíbená, její matka je náboženská fanatička a otec jí zemřel. Žijí v malém městě Chamberlain.
Matka ji vychovává velmi přísně a Carrie ji pomalu začíná nenávidět. Jednoho dne ve sprchách po tělocviku dostane svoji první menstruaci. Carrie netuší o co jde, protože jí to matka nevysvětlila. Ostatní holky se jí smějí a házejí po ní vložky. Carrie je za to nenávidí. Učitelka ji pošle domů. Po cestě začne Carrie pociťovat svoje telepatické schopnosti.
Děvčata za to dostanou trest být týden po škole a zákaz vstupu na školní ples. To se nelíbí Chris, jejíž otec jde vyhrožovat řediteli školy, že je zažaluje. Ředitel se nátlaku ubrání.
Jediná Susan cítí vůči Carrie výčitky. Proto svého kluka Tommyho přemluví, aby Carrie pozval na ples. Carrie neodmítne a na ples si ušije šaty, i přestože je její matka proti.
Jenže Chrisin kluk plánuje pomstu. Chce se pomstít budoucímu králi a královně plesu. Spolu se svou partou zabije prasata a jejich krví napustí kbelíky, jež dá na traverzu nad křesla, kam se usadí nově zvolení král a královna plesu.
Carrie a Tommy jsou o jediný hlas vyhlášeni králem a královnou plesu. Na okamžik, kdy začne hrát školní hymna, čekala Chris se svým klukem - zatáhli za lano a kyblík s krví polil celou Carrie s Tomym. Tommy po ráně kbelíkem upadl do bezvědomí.
Carrie vypadala docela vtipně - byla celá od krve a jen oči jí svítily bíle, proto se ostatní začali smát; nesmáli se sice přímo Carrie, ale ta si to myslela. Proto rychle utekla ze sálu a měla obrovský vztek. Chtěla se všem pomstít. Díky svým schopnostem všechny uvěznila v sále a spustila hasící systém. Někteří začali utíkat nouzovým východem a ti, kteří to nestihli, zemřeli, poněvadž rozbitý kabel pod elektrickým napětím se setkal s vodu na zemi a celý sál začal poté hořet. Když uslyší sirénu, začne rozbíjet hydranty v okolí, takže hasiči nemohou ani hasit. Carrie ve vzteku ničí město, shazuje dráty elektrického vedení, způsobí i explozi benzínky. Za cíl měla svůj domov, kde se chystala zabít matku. Nikdo nevěděl proč, ale každý cítil, že za tu spoušť může Carrie. Když pomalu zabila matku, šla dál po městě a u motelu uviděla Chris a jejího přítele. Ti, jak ji spatřili, chtěli rychle ujet autem. Ale když nasedli, auto se stalo neovladatelným a narazilo s nimi do zdi, pak vzplanulo. Carrie měla v rameni zabodnutý nůž, který jí tam při boji vrazila matka. Poté pokračovala ve své cestě dál. Když umírala, byla Susan u toho. Městečko Chamberlain se z této katastrofy nevzpamatovalo a nikdo nikdy nedokázal, že za to může přímo Carrie.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Breberka, 25.02.2009

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Stephen King - Carrie (3)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­