ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

King Stephen (*21.09.1947)

­­­­

Carrie (2)

Děj Kingova prvního románu se odehrává mezi americkými teenagery. Hlavní hrdinka je nešťastná, neatraktivní dívka, pronásledovaná svými vrstevníky a tyranizovaná matkou, náboženskou fanatičkou. Carrie v sobě neočekávaně odhaluje paranormální schopnosti a malé, klidné městečko Chamberlain se stává jevištěm děsivých událostí.

Děj knihy se odehrává v městečku Chamberlain ve státu Maine.
Carrie Whiteová je nešťastná, neatraktivní dívka, která je pronásledovaná svými vrstevníky. Při incidentu ve sprchách je zesměšňována, ostatně jako po většinu svého života. Dívky, jež ji zesměšňovaly, byly potrestány týdnem po škole. To se ale nelíbilo Chrise Hergensonovové. Byla tedy vyloučena na tři dny ze školy a měla zakázaný vstup na maturitní ples. Ta to však nehodlala nechat jen tak, a tak začala spřádat pomstu.
Susan Smilková ovšem zpytovala své svědomí, na rozdíl od Chrise, a tak požádala svého přítele, aby vzal Carrie na ples. Ten souhlasí, a tak Carrie pozve.
Carrie se rozhodla na ples jít i přes zákaz své matky, která je náboženskou fanatičkou. Na plese probíhá vše v pořádku až do volby jeho krále a královny. Carrie s Tomym jsou jimi zvoleni a usedají na trůny. Na Carrie se převrhnou kbelíky plné krve, které tam přichystala Chrise se svým přítelem. Carrie utekla pryč. Když se vrátila, svými paranormálními schopnostmi uzavře dveře a spustí protipožární zařízení. Kabely, jež sloužily kapele k zesilování, spadaly do vody a "usmažily" tam několik lidí. Carrie opustila budovu školy a vydala se do města dokončit své dílo. Ve škole proběhl výbuch a další způsobila benzínka. Carrie cestou domů ničila vše kolem, a tak začali umírat i lidé ve městě. Ve městě se šířil oheň, zatímco se záchranné složky města a okolí snažily uhasit požár ve škole, kde se nacházeli studenti.
Carrie zabila svou matku, sama však byla zraněna, ale ještě musela udělat jednu věc. Zabít Chrise a jejího přítele. Na místě, kde je připravila o život, sama umírá.
Vyšetřovací komise vyšetřuje náhodné požáry, které zničily většinu města. I když výpovědi svědků jasně říkají, že za tím vším stála Carrie Whiteová, tak tento případ uzavírají jako katastrofu, která byla nahodilá.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Katka Svobodová, 05.01.2008

Brigda    
­­­­

Diskuse k výpisku
Stephen King - Carrie (2)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­