ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Rudolf Stanislav (*16.02.1932)

    Bohemia Institut
­­­­

Blíženci

- román pro dospívající mládež

Milada žije po smrti maminky sama s otcem. Ten pozná rozvedenou paní s dvěma dětmi - stejně starým klukem a mladší holčičkou. Rodiny se stěhují dohromady a začínají žít společně.
Autor líčí vztahy, jež mezi jednotlivými členy postupně vznikají, především pak dramatický vztah mezi Miladou a Davidem, který se rozvíjí v lásku.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Knihu vydalo nakladatelství Olympia, a. s. roku 2001 v Praze. Počet stran: 174. ISBN: 80-7033-727-3.

DĚJ:

Kniha je o patnáctileté Miladě, která je po obrně částečně postižená, kulhá. Zatím od života dostává pouze prohry.
Milada kvůli svému handicapu není ve škole v kolektivu příliš oblíbená (učí se však výborně), zato David - její nevlastní bratr - je sportovně založený a patří k třídní špičce.
Když se schyluje k sňatku jejich rodičů, moc se jim to nelíbí. Mezi těmito dvěma sourozenci jsou zpočátku sice střety, později se z nich ale stávají "blíženci" a jejich vztah se postupně vyvine až v lásku.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Blanka, 31.10.2009

­­­­

Diskuse k výpisku
Stanislav Rudolf - Blíženci

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­