ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Gellersenová Ruth (*1975)

­­­­

Velké tajemství (Příběhy ze sedla)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Ferda zmizel!)
  • určeno pro děti mladšího školního věku

Příběh tří dívek Lenky, Verči a Emy, které jednoho dne najdou malý domek ve větvích.
Lenka, Ema a Verča podniknou první prázdninový den výlet se svými poníky. Společně najdou opuštěnou, ztrouchnivělou skrýš ukrytou v korunách stromů. O domek ve větvích se začnou dohadovat dva chlapci Fanda a Jonáš, kteří tvrdí, že je to jejich skrýš. Dívky se s chlapci vsadí a uspořádají soutěž o to, kdo lépe zvelebí domek. Vítěz pak zůstane v domku. Při opravě se však Jonáš zraní...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Junior v Říčanech u Prahy roku 2010. Z německého originálu Krach um das Geheimversteck (Die Ponygirls) přeložila Alena Bezděková. Ilustrovala Melanie Brockampová. Počet stran: 67. ISBN: 978-80-7267-404-6.

OBSAH:

Jednoho dne Ema s jejími kamarádkami Lenkou a Verčou jedou na svých ponících Pepém (Emin poník), Sindy (Verčin poník) a Ferdovi (Lenčin poník) a zabloudí. Najednou oblohu pročísne blesk.
"No, to nám ještě scházelo," hlesla Ema a začalo pršet.
Verča vyndá mapu, ale neví, jak se v ní zorientovat. Lenka jí mapu vytrhne a dívá se do ní s Emou. Nakonec se Lence podaří najít cestu, kudy se dostat domů.
Jedou a jedou, až zajedou do lesa. Najednou si všimnou, že nad jejich hlavami se rozkládá domeček na stromě. Ema tam vyleze tak, že se postaví na Pepého. Když se do něj dostane, spustí dolů provazový žebřík, který tam byl. Holky se usmyslí, že to bude jejich velké tajemství a chodí tam každý den.

Jednoho dne tam narazí na kluky Jonáše a Fandu a také jejich psa vlkodava Myšku. Kluci tvrdí, že domek je jejich. Holky jim na to odvětí, že nemají žádné důkazy o tom, že domek na stromě je právě jejich. Ema proto navrhne, že tedy uspořádají soutěž v tom, kdo na starém domku udělá nejlepší opravy - kdo vyhraje, toho bude. Kluci se dlouze radili, ale nakonec řekli ano.

Jeden den se jdou holky opláchnout do rybníka. Když přijedou zpět, uvidí na zemi ležet Jonáše s roztrženou hlavou. Hned sesednou a běží k němu. Fanda jim vyprávěl, jak se vše stalo, holky zabalí všechny věci a odvezou kluky domů.
A soutěž? V té nakonec zvítězily holky...

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha pěkná, řekla bych, že je převážně pro holky kolem 12-13 let.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Nikyška, 18.02.2015

    Bohemia Institut
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Ferda zmizel! (Příběhy ze sedla)
-Velké tajemství (Příběhy ze sedla)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Ruth Gellersenová - Velké tajemství (Příběhy ze sedla)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­