ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

Brigda    
­­­­

Černé díry a strýček Albert


NĚCO MÁLO O AUTOROVI:

Zabývá se nukleární fyzikou. Byl jmenován viceprezidentem Fyzikálního ústavu a má titul profesora fyziky. Je otcem 7 dětí - 4 vlastních a 3 nevlastních.

HLAVNÍ POSTAVY:

Strýček Albert - postava, přiblížený Albert Einstein
Gedanken - neteř strýčka Alberta

DĚJ:

Kniha má 9 kapitol a každá vypráví o jiném fyzikálním zákonu, objevu nebo pokusu. Hlavními postavami jsou strýček Albert a Gedanken, kteří společně zábavnou formou dokazují, že pokusy platí.

Cosi krajně podezřelého (O gravitaci) - děj této kapitoly + přiblížení dějů ostatních kapitol
Strýček Albrert jde s neteří Gedanken na kolotoče. Stráví tam velmi dlouhou dobu a jako poslední jdou na centrifugu (ruské kolo). Po cestě domů začne strýček uvažovat, jak je možné, že po celou dobu otáčení na ně působí gravitační síla, a jestli to je tak i ve vesmíru. Proto si udělají "malý výlet" do vesmíru, kde se odehrává většina děje, neboť zde Gedanken hodí na jiné planetě klíče a papír a oba dopadnou stejně rychle; naopak na zemi dopadnou klíče mnohem rychleji než papírek...no a tímto způsobem se dovídáme o různých zákonech.

VLASTNÍ NÁZOR:

Knihu o fyzice bych čekala mnohem nudnější a jsem moc ráda, že existuje nějaká taková kniha, co vám zábavnou formou přiblíží fyzikální zákony:-) Musím uznat, že já jsem se tedy vůbec nenudila.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: DEDEONKA, 24.06.2005

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Russell Stannard - Černé díry a strýček Albert

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­