ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Rolland Romain (*29.01.1866 - †30.12.1944)

   
­­­­

Petr a Lucie (23)

Strhující příběh tragické lásky, inspirovaný bombardováním Paříže na Velký pátek roku 1918.

DOBA A MÍSTO DĚJE:

Děj se odehrává v Paříži, od ledna do Velkého pátku 29. března 1918.

DĚJ:

Příběh je o osudu dvou mladých lidí, kteří se náhodně potkají v pařížském metru. Petr pochází z bohaté rodiny, Lucie bydlí jen s matkou a po finanční stránce na tom nejsou nejlépe. Petr s Lucií se do sebe zamilují.

Lucie maluje pařížské památky a prodává je, aby s matkou finančně vyžily. Malovat však pořádně neumí, a tak musí spíše zapojovat talent pro obchodování. Petr chce, aby ho Lucie namalovala, jde proto k ní domů, kde se oba chovají velice ostýchavě.

Před hrůzou války utíkají do náruče tomu druhému, nakonec se rozhodnou, že se vezmou. Když si však utíkají slíbit lásku do chrámu Saint-Gervais, spadne na ně pilíř chrámu a oba milenci "zasnoubeni na věčnost" zahynou v objetí na Velký pátek roku 1918.

Kniha je vybudována na kontrastu mezi válečným běsněním a intimitou rodícího se milostného citu.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: veronika001, 18.02.2011

­­­­

Diskuse k výpisku
Romain Rolland - Petr a Lucie (23)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­