ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Ztracený svět v podzemí (3)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Hlouběji do podzemí)
  • spoluautorství Brian Williams
  • pro děti od 12 let

Příběh Willa, obyčejného londýnského kluka, jenž je stejně jako jeho otec fascinován výkopy a archeologií. Čtenáři se s ním a jeho kamarádem vydávají po stopách zmizelého otce do podzemí.
Čtrnáctiletý Will se svým otcem tajně prozkoumává londýnské podzemí, provádějí výkopy a jednoho dne Willův otec záhadně zmizí. Will se svým kamarádem Chesterem začne na vlastní pěst pátrat, co se přihodilo a kde by otec mohl být. Chlapci objeví zvláštní poznámky o podivných lidech, které otec zpozoroval na ulici a také neznámý předmět s netradičními vlastnostmi. V okamžiku, kdy naleznou ve sklepení domu Willovy rodiny vykopanou chodbu, vydají se na výpravu do podzemí. Co tam naleznou je opravdu překvapující.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2008 (1. vydání). Z anglického originálu Tunnels přeložil Zdík Dušek. Počet stran: 344. ISBN: 978-80-253-0640-6.

OBSAH:

Will a jeho otec přímo zbožňují archeologii a sami ji provádějí. Jednou se Willovi rodiče pohádají a otec se zavře do sklepa. Will si najde kamaráda Chestera, aby mu pomohl s jeho vlastními výkopy. V den, kdy najdou jakýsi chrám, se po návratu domů dozví, že jeho otec zmizel. To bylo velmi podivné, ale ještě zvláštnější bylo, že jejich chrám je zasypán, jenže jinou hlínou, než ve které oni kopali.

Po jisté době s Chesterem zjistili, že jeho otec vykopal ve sklepě tunel, jenž byl rovněž zasypán hlínou. Dohromady jej znovu vykopou a dostanou se do skrytého podzemního města, kde se Will dozví, že je adoptovaný a že jistá část jeho biologické rodiny žije zde. On se prý dostal na povrch s jeho matkou, která odsud utekla a teď se skrývá před Styxy, kteří v tomto městě vládnou a nenechávají nikoho, kdo utekl nebo se pokusil utéci nahoru, naživu.
Chestera zavřou do vězení, protože je to Površák, Will ale může žít se svou rodinou. Jeho bratr Caleb by však rád viděl Slunce, a proto Will se strýcem Tamem vymyslí plán na útěk přes zapovězené město. Jenže tam je chytí hlídka a při útěku se strýček Tam obětuje.

Willovi, Chesterovi a Calebovi nezbývá nic jiného než odjet do Hlubin (do spodnější části zemské kůry) vlakem pro vyhnance...

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Réza, 21.03.2012

    Brigda
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Hlouběji do podzemí
-Volný pád do podzemí
-Ztracený svět v podzemí, Ztracený svět v podzemí (2), Ztracený svět v podzemí (3)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Roderick Gordon - Ztracený svět v podzemí (3)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­