ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Fulghum Robert (*04.06.1937)

­­­­

Opravdová láska

Tato kniha byla napsána takovým způsobem, že Robert Fulghum požádal všechny své čtenáře i nečtenáře, aby mu poslali svá vyprávění o svých láskách. Lidé si na něj ze začátku ukazovali, protože nevěřili, že mu vůbec někdy někdo napíše svůj příběh. Začalo to vlastně tím, že potkal na ulici jednu paní, oslovil ji a zeptal se jí, jestli jí může vyprávět jeden příběh, co mu napsal jeden čtenář. Začal jí to vyprávět a paní se otočila a řekla: "No počkejte, to až vám budu vyprávět moje story." Paní vyprávěla a vyprávěla, pak se k nim přidal ještě jeden pán... Robert mezitím odešel a Bůh ví, jak to dopadlo. Možná že ti dva zůstali spolu a jsou šťastni.

Je to kniha, která se skládá z dopisů, které Robertovi zaslali lidé. Jsou to reálné příběhy, ne vymyšlené, i když se vám to občas může zdát. Vyprávějí o láskách šťastných i nešťastných, týká se to lidí v různém věku. Copak se dnes nemůže zamilovat i 80letý člověk nebo osmiletá holčička? Fulghum vždy za příběhy napíše svůj názor, co si o tom myslí a také to, co třeba zažil on nebo co zaslechl.

Mně se tato kniha moc líbila, u některých příběhů jsem se musela dokonce i smát. Je to psané i vtipně a hlavně se tato kniha čte velmi dobře a rychle. Ale je tu jedno důležité upozornění. Tyto příběhy se nemají číst najednou. Máte je číst milované osobě a po pár "kouscích", abyste si je lépe vychutnali.
Určitě tuto knihu doporučuju, mohou ji číst různé generace, je určená pro všechny. A jestli budete chtít, tak také můžete přispět svým příběhem. Můžete ho zaslat samotnému panu Fulghumovi a uvidíte, třeba bude zrovna vaše příhoda zveřejněna.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Lucinka, 12.04.2006

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Robert Fulghum - Opravdová láska

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­