ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Nachtmanová Petra (*09.11.1972)

Bohemia Institut    
­­­­

Podvedená láska

Příběh pro dívky vypráví o prázdninovém milostném dobrodružství devatenáctileté maturantky, která se poprvé v životě musí vyrovnat s velkým citovým zklamáním.
Půvabná a veselá Renata se po několika nezávazných láskách upřímně zamilovala do chlapce, s nímž plánuje společnou budoucnost. Odjíždí s ním na vysněnou dovolenou do Španělska a v romantickém prostředí považuje jejich vztah za splnění všech svých snů. Idylu nepříjemně naruší půvabná dívka, jež upoutá chlapcův zájem a flirt s ní zkazí Renatě zbytek dovolené. Po návratu domů, když cítí, že přítelův cit vychládá, rozhodne se zjistit pravdu a přistihne ho se svou sokyní. Směs zklamání, vzdoru a vzteku ji přinutí k neuváženému kroku, který ji může stát život.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Akcent v Třebíči roku 2007 (1. vydání). Počet stran: 159. ISBN: 978-80-7268-423-6.

OBSAH:

Pavel (23 let) a Renata (19 let) jedou na první společnou dovolenou k moři. Těší se, protože jinak se vídají jen o víkendech.

Dovolená ve Španělsku však není tak idylická. Renata zjistí, že Pavel nekuřák si občas zapálí, že Pavel, který jindy nerad chodí na diskotéky (byli spolu jen jednou za ty tři společné roky), jde bez váhání na místní disco, když ho pozve krásná nezadaná Elena, jež přijela s kamarádkou se stejnou cestovní kanceláří. Renata si představovala romantickou dovolenou ve dvou a věčně rozmrzelého Pavla flirtujícího s jinými, respektive s jinou, nepoznávala. V noci se také vytrácel z pokoje a vracel se až ráno - bez vysvětlení. Na jakoukoli kritiku Eleny od Renaty vždy Elenu bránil.
Poslední kapkou pro Renatu bylo, když je našla společně sedět na posteli. Po velké hádce měli jeden den tichou domácnost, ale ten další jeli na výlet do Barcelony a tam se opět sblížili. Od té doby Elena s Pavlem přestali více komunikovat a flirtovat.

Den před odjezdem se ale Renatě svěřila Elenina kamarádka Šárka, že Elenu s Pavlem několikrát viděla v intimních pozicích. Pavel jí to však vysvětlil tím, že Šárka si vymýšlí, protože nikoho nemá a žárlí na jejich vztah.

Po jejich příjezdu domů se Pavel zase vrací do Prahy za prací a Renata pomáhá přes týden rodičům prodávat ovoce na trhu a těší se na společné víkendy doma v Kolíně. Když se ale jeden víkend Pavel rozhodl zůstat v Praze, Renata ho chtěla překvapit a vyrazila za ním. Uviděla ho však v něžném objetí s Elenou... Vypila lahev vodky a jela autem zas domů. Narazila však do stromu a až pak si uvědomila, že i přes tohle zklamání jde život dál.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Malenicka, 14.11.2014

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Podvedená láska
-Prstýnkové mámení
Čítanka-Prstýnkové mámení
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Petra Nachtmanová - Podvedená láska

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­