ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Moliére (*15.01.1622 - †17.02.1673)

­­­­

Tartuffe (12)

  • hra o 5 dějstvích

Jedna z nejznámějších komedií od Moliéra byla poprvé uvedena na jevišti roku 1664. I ta největší divadla ji hrají dodnes.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Větrné mlýny v Brně roku 2006 (2. vydání). Z francouzského originálu Tartuffe přeložil a doslov napsal Antonín Přidal. K vydání připravil Pavel Drábek a předmluvu napsala Daniela Jobertová. Počet stran: 121. ISBN: 80-86907-23-6.

CHARAKTERISTIKA HLAVNÍCH POSTAV:

Orgon - velmi bohatý a důvěřivý, což je špatná kombinace, protože vypočítavý Tartuffe v tom viděl velkou příležitost
Tartuffe - umí se velmi dobře přetvářet a získat lidskou důvěru, hraje si na svatouška, v jádru je ale zlý a mstivý

STRUČNÝ DĚJ:

Bohatý měšťan Orgon najde jednou na ulici chudého Tartuffa. Zželí se mu ho, a proto ho vezme k sobě domů. Postupem času si Tartuffe získá Orgonovu plnou důvěru, čehož začne velmi zneužívat, ale umí se velmi dobře přetvářet. Orgon jednou zaslechl, jak Tartuffe vyznával lásku jeho ženě, a tak jej rovnou vyhnal z domu. Ještě před tím ale stihl bohužel na Tartuffa přepsat celý svůj dům, aby naštval svoji rodinu. Celou situaci zachránil až král, který poznal, co je Tartuffe zač a dal ho okamžitě zatknout.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: DreAmeR, 29.04.2016

    Bohemia Institut
­­­­

Diskuse k výpisku
Moliére - Tartuffe (12)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­