ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Moliére (*15.01.1622 - †17.02.1673)

­­­­

Lakomec

Harpagon, který v tomto příběhu hraje hlavní úlohu, je nepředstavitelně lakomý. Má syna Kleanta a dceru Elišku. I na nich chce co nejvíce vydělat a proto jim najde partnery pro život s velkým věnem. Avšak Kleant i Eliška už zamilovaní jsou a nechtějí o tomto tatínkově obchodu ani slyšet. Kleant je zamilován do Mariany a Eliška miluje Valéra. Harpagon se najednou rozhodl, že se ožení s Marianou, tajnou láskou Kleanta a pozval si ji na návštěvu. Kleantův sluha ukryl Harpagonovu kasičku se sumou peněz a chtěl tak donutit Harpagona, aby za kasičku dal Kleantovi Marianu a Elišce Valéra. To se mu podařilo a právě díky kasičce vše dobře dopadlo.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Vloženo: 14.06.2002

Bohemia Institut    
­­­­

Diskuse k výpisku
Moliére - Lakomec

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­