ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Němec Martin (*16.06.1957)

   
­­­­

Perníková věž

aneb Literární zpracování lehce nezávislého filmu o těžkých závislostech

Román plasticky představuje prostředí dealerů drog a narkomanů.

Kniha vypráví příběh mladého a drogově závislého Jakuba, který se nemůže smířit se smrtí své kamarádky Věry a domnívá se, že za ní stojí boss místního podsvětí. V touze po pomstě je ochoten udělat cokoliv, proto se svým kamarádem Radkem vymyslí plán, jak se překupníkovi drog zatrhnout tipec.

Jednoho dne ho tento boss, zvaný Pexeso, potká u jedné hospody a předá mu pozvánku na karnevalový večírek v maskách v jeho novém disko baru. Jakub se svým přítelem Radkem vymyslí na tento večírek rozhodující akci. Radek přinese Jakubovi pistoli, jíž ukradl svému nevlastního otci, policajtovi. Jakub, převlečený jako zvíře, se dostaví na večírek společně s pistolí, kterou si den předem v baru ukryl do květináče. Na večírku ho při hlasité hudbě a spoustě zábavy nikdo s pistolí nezpozoruje. Avšak když se vyhlašovala "Miss party", neobjevil se na jevišti samotný Pexeso, nýbrž Pexeso se svým jednovaječným dvojčetem. Jakub nevěděl, koho má zastřelit. Zlom nastal v momentě, kdy ho slečna, která miss vyhrála, vyzvala na parket, aby si s ní zatančil. Jakmile vyšel nahoru, zamířil na jednoho Pexesa a vystřelil, bohužel se netrefil. Utekl tedy pryč, před bar, kde na něj už čekal Radek ve vypůjčeném autě, ale nebyl sám, byl s jeho přítelkyní Nikolou. Když se Jakub vyřítil ven, celá ochranka běžela za ním a střílela do ujíždějícího auta. Aby toho nebylo málo, jednu ráno schytala Nikola a zemřela na zadním sedadle auta. Jakub byl svým neúspěchem zdrcen a dál pátral po vrahovi, co zabil Věrku. Jednoho dne, když byl doma, všiml si chlápka, jenž pozoroval okolí dalekohledem. Šel onoho muže navštívit s domněnkou, že tento chlap možná viděl Věřinu vraždu. Když k němu přišel, zjistil, že muž je na vozíku. Invalida ho pozval dál a Jakub se ho zeptal, zda neviděl ten den, kdy jeho kamarádku zabili, někoho v jejím bytě. Invalida se podivil a odpověděl že ano, že tam přece byl on, Jakub! Jakub šel od tohoto invalidy ven, musel pryč. Šel ven k řece. Pomalu postupoval do řeky a vzpomínal, co se stalo. Rozpomněl si na to, jak přišel k Věře, jak jí do čaje nasypal drogu a pak se se zfetovanou Věrkou vyspal. Když bylo po všem, nechal ležící Věru na posteli a odešel. S těmito vzpomínkami se ponořil pod vodu a zde skončil i svůj život.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Terecka, 06.06.2009

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Perníková věž, Perníková věž (2)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Martin Němec - Perníková věž

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­