ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Poledňáková Marie (*07.09.1941)

­­­­

Líbáš jako Bůh

Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Skutečně nepředvídatelné okamžiky ji však čekají v osobním životě. Rozvětvená rodina k tomu poskytuje dostatek příležitostí. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za dramatických okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž zamilované dvojici komplikují vztah jak partneři, tak další členové rodiny.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydal Knižní klub v Praze roku 2009 (1. vydání). Počet stran: 266. ISBN: 978-80-242-2418-3.

DĚJ:

V této knize hrají hlavní roli dva manželské páry - Helena s Karlem a Bohunka s Františkem.
Helena je učitelka a má syna, jenž zrovna se svou ženou Belou čeká miminko. Na Belu přicházejí bolesti a Helena vyběhne a stopne sanitku, která zrovna projíždí kolem i s pacientem. Miminko se narodí přímo v sanitce, kde se Helena seznámí s lékařem Františkem. Jak už to bývá, padnou si do oka a zamilují se do sebe. Tento vztah má však řadu problémů, František je ženatý, ostatně i Helena, jenže ta se zrovna rozvádí a její manžel jí nedělá takové problémy jako Bohunka Františkovi.
Vše nakonec dobře dopadne a oba páry se spřátelí.

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha je velice zajímavá a pro ty, kteří neradi čtou, byl v roce 2008 natočen stejnojmenný film (režie Marie Poledňáková).

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Blanka, 01.09.2010

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Marie Poledňáková - Líbáš jako Bůh

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­