ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Poledňáková Marie (*07.09.1941)

­­­­

Jak vytrhnout velrybě stoličku

Příběh malého chlapce, jenž bolestně postrádá ve svém životě tátu. Náhradního hledá s takovou důsledností, že nakonec tatínka (a dokonce toho pravého) skutečně najde.
Maminka každý večer odchází tančit do divadla a on se snaží obstarávat ženichy. Obrat přinese zimní dovolená, kde se seznámí se svým skutečným otcem. Osm let, kdy o sobě rodiče navzájem nevěděli, je zdrojem matčiny rezervovanosti, kterou ale dítě brzy odstraňuje.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Euromedia Group (Knižní klub) v Praze roku 2006 (1. vydání tamtéž). Počet stran: 173. ISBN: 80-242-1715-5.

STRUČNÝ DĚJ:

Hrdinou příběhu je malý Vašek. Je mu osm let a žije jenom s maminkou. Malý nezbeda jí stále hledá nápadníky, o nichž ale nechce maminka ani slyšet. Nabízí jí školníka, tělocvikáře...ale úspěchu se mu s žádným z nich nedostává.

Vaškovy poznámky v žákovské knížce dělají mamince starosti. Chybí mu taťkova pevná ruka. Jeho otec byl horolezcem a prý zahynul při výstupu na Annapurnu pod lavinou. Vaškovi chybí, a tak hledá nového tatínka. Jenže jeho maminka si prostě nedá říct...

Nakonec ale ustoupí, i když to už se dostáváme spíše do dalšího dílu Jak dostat tatínka do polepšovny.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Daniela Mrázová, 14.11.2017

    Brigda
­­­­

Diskuse k výpisku
Marie Poledňáková - Jak vytrhnout velrybě stoličku

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­