ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Kniha džunglí

- sepsáno volně podle knihy Rudyarda Kiplinga

Jednoho dne před svým doupětem našel vlk lidské mládě, byl to ztracený malý chlapec. Vlčice ho přijala mezi svá čtyři mláďata a dala mu jméno Mauglí. Vlčí smečka se potom o něho starala a chránila ho před zlým tygrem Šer Chánem, který si na hocha také dělal nárok.
Vůdce vlků Akéla rozhodl, že s výchovou Mauglího bude pomáhat i medvěd Bálú a černý panter Baghíra. Mauglí se od nich učil všem zákonům džungle.
Jednou ho unesly opice do opuštěného opičího města. Bálú, Baghíra a velký had Ká mu naštěstí pomohli a opice potrestali. Tak Mauglí poznal, že ne každému může slepě věřit.
Panter Baghíra také poslal Mauglího moudře do vsi pro oheň. Mauglí si pak z vesnice přinesl hrnek žhavých uhlíků. Použil ho, když si chtěl vlk Akéla kvůli svému stáří zvolit nástupce. Tehdy prohnaný Šer Chán vyprovokoval vlky proti chlapci. Ohně se ale všichni báli a Mauglí takto zachránil život sobě i Akélovi.
Později se Mauglí na radu pantera Baghíry vydal opět do vsi, aby se naučil žít i s lidmi. Ujala se ho dobrá žena Mesua. Náčelník vesnice pověřil Mauglího hlídáním stáda buvolů na pastvě. Tu se chlapec jednou potkal s bratrem vlkem, který mu řekl: "Šer Chán se tě chystá zabít."
Mauglí tedy vymyslel plán, jak se před tygrem ubránit. Nastražil stádo buvolů jako past. Tygr se pokoušel na Mauglího vrhnout, ale buvoli ho udupali svými kopyty.
Když Mauglí stahoval tygří kůži, viděl ho při tom jeden muž z vesnice. Ten kůži moc chtěl, ale Mauglí mu ji odmítl dát. Muž ho proto obvinil z čarodějnictví a lidé s ním náhle nechtěli žít.
Smutný Mauglí se vrátil do džungle. Vlci ho rádi přijali znovu mezi sebe. Tak žil dál se zvířaty z džungle a lovil s vlky. Nakonec byl šťastný.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Jirka K. , nyní 7.B, 07.04.2006

Brigda    
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Lucy Kincaidová - Kniha džunglí

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­