ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Lanczová Lenka (*29.12.1964)

   
­­­­

Deváté nebe

- dívčí román

HLAVNÍ POSTAVY:

Zuzana - vypravěč, hlavní postava, přezdívaná Sue
Helena - její nejlepší kamarádka
Michal - kluk Zuzany

DĚJ:

Zuzana je 17-ti letá studentka výtvarné školy. Z důvodů dramatické události odejde z domova. Je přesvědčená, že zde pro ni není místo. Odjede na staromódně zařízenou chatu, odkud odejde velmi brzy. Přespává na penzionu se svou nej kamarádkou Helenou. Na jarní prázdniny odjede ke svému ženatému bratrovi Ondrovi, dále se snaží bydlet u vlastního, bohužel alkoholického, otce (její nevlastní otec byl právě důvodem k odchodu z domova). Potom začne její vlastní otec propíjet i její peníze a tak odejde ke kamarádovi. Na víkendy jezdí za svým klukem Michalem, do něhož se zamilovala na lyžařském slejdu na jarních prázdninách. Zuzka je šťastná až do chvíle, kdy zjistí, že by mohla mít vážnou nemoc AIDS. Nakonec vše dobře dopadne - Zuzka je zdravá (AIDS nemá), vrátí se domů (matka se s nevlastním otcem rozešla a Zuzku pochopila), Petr a Helena jsou její nej kamarádi a Michal? Velká láska.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: DEDEONKA, 19.06.2005

­­­­

Diskuse k výpisku
Lenka Lanczová - Deváté nebe

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­