ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Snicket Lemony (*28.02.1970)

   
­­­­

Masožravý lunapark (Řada nešťastných příhod)

- díl v sérii: 9
- název originálu: The Carnivorous Carnival (A Series of Unfortunate Events)

Milí čtenáři,
výraz masožravý, který se objevuje v názvu, by vás měl varovat, že tato kniha obsahuje krvelačný děj a že proto není sebemenší důvod, proč byste ji měli číst. V tomto masožravém svazku se skrývá tak skličující příběh, že jakákoli dávka jeho obsahu může přivodit mnohem větší žaludeční potíže než nevyvážená strava. Abych vás uchránil před případnými potížemi, měl bych se nejspíš vyvarovat zmínek o skličujících přísadách použitých v této knize, zejména o podivné mapě, hadí ženě, davovém šílenství, dřevěné fošně a vlčím dítěti Chabo.
Můj život je bohužel předurčen k pátrání a zaznamenávání nešťastných zážitků sourozenců Baudelairových, ale vy věnujte svůj čas raději příjemnějším věcem, jako je například pojídání zeleniny nebo krmení někoho jiného zeleninou.
S veškerou úctou
Lemony Snicket

Sourozenci Baudelairovi, kterým zemřeli rodiče při požáru jejich domu, se na útěku před zlým hrabětem Olafem dostali v jeho autě do Lunaparku Caligari.

Sourozenci počkali, až Olaf a jeho kumpáni odejdou a po chvíli se odvážili vylézt z kufru. V Lunaparku šli k rozsvícené maringotce. Uvnitř uslyšeli mluvit Olafa, madam Lulu a Esmé. Z rozhovoru se dozvěděli, že v Lunaparku je málo zrůd. Sourozenci si vzpomněli, že v kufru byly Olafovy převleky a rozhodli se vydávat za zrůdy. Domluvili se na jiných jménech, které budou používat a šli k maringotce zažádat o práci.

Madam Lulu je ráda přijala a odvedla do maringotky zrůd, kde bydlely tři zrůdy. Violet, Klaus a Sunny Baudelairovi se s nimi spřátelili. V Lunaparku chodily zrůdy na svá představení, kde vždy předvedly něco zrůdného pro diváky. Ve volných chvílích pátrali sourozenci po záhadách, kterých na útěku před Olafem mnoho nasbírali.

Jednou, když sourozenci pátrali ve věšteckém stanu, madam Lulu je tam nachytala. Neudělala jim nic zlého, ale naopak se s nimi spřátelila a pomáhala jim k dalšímu útěku. Když odjela s Olafem do města, sourozenci začali realizovat plán útěku. Později se madam Lulu a hrabě Olaf vrátili s několika zuboženými lvy, které umístili do malé těsné jámy.
Rozhodlo se, že do jámy skočí jedna zrůda, kterou lvi pro pobavení diváků sežerou. Los padl na Violet a Klause, dvouhlavou zrůdu, která měla hodit do jámy madam Lulu podle přání Esmé. Madam Lulu a ještě jednoho Olafova kumpána lvi opravdu sežrali, ale sourozenci se dostali pryč.

Olaf všem zrůdám nabídl práci u něj. Zrůdy přijaly a podpálily Lunapark. Sourozenci jeli s Olafem také, ale on je odhalil. Klaus a Violet museli jet v maringotce a Sunny s ostatními v autě. Jedna zrůda náhle odřízla maringotku a Violet s Klausem jeli zpět bez své malé sestry, protože Olafovi stačil jen jeden ze sourozenců, aby získal jejich dědictví.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Lucien, 24.03.2010

­­­­

Diskuse k výpisku
Lemony Snicket - Masožravý lunapark (Řada nešťastných příhod)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­