ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Laskyová Kathryn (*24.06.1944)

­­­­

V zajetí (Legenda o sovích strážcích)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Cesta)
  • pro děti od 9 let
  • podle knihy byl natočen stejnojmenný film (2010, režie Zack Snyder)

První díl dobrodružné série o boji dobra a zla, ve které jsou hlavními hrdiny sovy.
V království sov se dějí podivné věci. Ztrácejí se malá sovátka a dokonce i vajíčka. Tento osud nakonec potká i puštíka Sorena, a tak má příležitost odhalit pozadí těchto událostí. Malé sovičky jsou unášeny do školy svaté Aegolie a tam převychovávány krutým vojenským režimem v poslušnou armádu. Sorenovi se společně s kamarádkou Gylfií podaří vlivu svých věznitelů ubránit a rozhodnou se varovat a snad zachránit zbytek sovího světa.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 2010 (1. vydání). Z anglického originálu The Capture (Guardians of Ga'Hoole) přeložila Jana Jašová. Počet stran: 201. ISBN: 978-80-204-2167-8.

OBSAH:

Soren, mládě sovy pálené, žije spokojeně se svou rodinou v lesním království Tyto až do chvíle, kdy z hnízda vypadne a je unesen hlídkou ze školy svaté Aegolie.

Do svaté Aegolie hlídka přináší ukradená soví mláďata, aby pro ně pracovala - z vývržků jiných sov vybírají zrnka kovu, pomocí kterých chtějí zlé sovy získat moc.

Všechny malé sovičky jsou omámeny světlem úplňku, tedy až na Sorena a jeho kamarádku Gylfii, kteří se do úplňku nedívali. Soren a Gylfie mají plán, jak se ze svaté Aegolie dostat, ale musí se naučit létat. S tím jim pomůže strážce Grimble, jenž už nechce zlým sloužit.

Jakmile uniknou ze svaté Aegolie, začnou hledat bájnou zemi Gahúl, kde žijí rytíři, kteří mají zachránit všechna soví království. Po cestě do Gahúlu Soren znovu spatří svoji rodinu, která se připojí k přátelům, a vydávají se hledat rytíře z legendy...

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha je velmi poutavá, dobře se čte. Nestačí přečíst jenom první díl, dílů je v tuto chvíli v angličtině napsáno již celkem 16 (poslední The Rise of a Legend) a vzájemně na sebe navazují.

CITÁT Z KNIHY:

"Hele - kdo umí, umí, a kdo neumí - ten čumí!"
(str. 155)

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Káťa Kučerová, 05.03.2014

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Kathryn Laskyová - V zajetí (Legenda o sovích strážcích)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­