ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

McCombieová Karen Grace (*28.08.1963)

   
­­­­

Stella a... Šíleně nudný zapadákov

Holky pozor! Seznamte se s novou kamarádkou. Jmenuje se Stella a její příběhy pro vás napsala Karen McCombieová, autorka Dóóóst dobrý Alice.
Přestěhovat se z Londýna na nudný venkov to bude asi pořádná pruda. Jak si Stella zvykne na zapadákov, kde největší vzrušení obstarává bláznivý racek? Kdo jí vstoupí do života? Dočtete se v nové edici Stella a...

HLAVNÍ POSTAVY:

Stella, Frankie, tatínek, maminka, bratři Kája a Kuba, paní Lepkavá Karamelka

DĚJ:

Stella je třináctiletá holka, která se odstěhovala z Kentish Townu v Londýně do přímořského městečka v Portbay, kde nemá žádné kamarády. Jednoho dne seděla na pláži, kreslila karikaturu a přišla za ní stará paní a nabídla jí karamelku. Začala jí říkat paní Lepkavá Karamelka. Byla její první přítelkyně v Portbay. Když si za ní sedla a začaly si povídat, řekla jí, ať se jde podívat do Cukrové zátoky, kde je Josefův dům. V tomto domě dříve bydlela rodina Greingerových. Josef byl jejich sluha a zamiloval se do Elizy Greingerové. Vyryly si na okenní římsu "Eliza a Josef, přátelé navždy, 1841". Ten nápis se Stelle velmi líbil a zaujal ji celý dům, chtěla o něm vědět vše. Jak se procházela domem, potkala dalšího kamaráda v Portbay, jenž voněl po broskvích a smetaně - zrzavého kocoura. Dala mu jméno Broskvička. Do Portbay za Stellou přijela její nejlepší kamarádka z Londýna, Frankie. Frankie se moc Portbay nelíbil, byla zvyklá na luxus. Stellu to moc mrzelo.
Stella měla zahradní kůlnu, kde před lety bydlela Eliza Greingerová; měla tam místo na malování. Frankie a Stella si tam na okenní římsu podobně jako Josef s Elizou vyryly: "Stella a Frankie, kámošky navždy, 2004".

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Lucie Horáková, 24.08.2008

­­­­

Diskuse k výpisku
Karen Grace McCombieová - Stella a... Šíleně nudný zapadákov

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­