ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Poláček Karel (*22.03.1892 - †21.01.1945)

­­­­

Hrdinové táhnou do boje

Kniha je druhou částí Poláčkovy groteskní epopeje z maloměstského života v první polovině 20. století.
Osudy hrdinů Okresního města pokračují od okamžiku vypuknutí 1. světové války. Na frontu odcházejí postupně muži, starci i chlapci a jejich zkušenosti z bojišť jsou otřesné - vynořují se skutečné charaktery.

Děj této knihy není příliš bohatý. Spousta mužů z městečka odchází do války. Všichni si však myslí, že válka nebude trvat dlouho, odhadují to tak na dva až tři měsíce.

První část knihy se soustředí na dva bratry, Viktora a Kamila, syny obchodníka Štědrého. Viktor je zdatný, vše mu jde a válku snáší dobře, opakem mu je však jeho bratr Kamil. Ten si na vojenský život nemůže zvyknout, nezvládá rozkazy, které dostává a dokonce je i ponižován.

Druhá část je o životě v městečku. Zde se téměř nic nezměnilo, lidé očekávají brzký konec války.

Následuje část, kdy lidé ztrácejí naději a již nevěří, že válka brzy skončí. Rakouskému vojsku schází muži, bere dokonce i ty, kteří dříve neprošli komisí...

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Blanka, 15.12.2010

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Karel Poláček - Hrdinové táhnou do boje

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­