ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Poláček Karel (*22.03.1892 - †21.01.1945)

­­­­

Hostinec U kamenného stolu (2)

V popředí tohoto románu stojí hostinský Tatrmuž, který spravuje spolu se svou manželkou Boženou hostinec U kamenného stolu. Šimon Tatrmuž měl 2 synovce - Tomáše a Spytihněva (oba byli inženýři). Oba se spolu zrovna moc nesnášeli, ale jeden bez druhého neudělal ani krok. Do hostince jezdíval často na letní pobyt pan rada Dundera se dvěma dcerami - Alenou a Věrou, synem Lubomírem a manželkou. Jednoho dne odešla hostinskému manželka s hercem Bennem Mertensem. Od toho dne nebyl Šimon Tatrmuž ve své kůži a za nějakou dobu zemřel a hostinec odkázal svým synovcům. Oba poslední strýcovu vůli splnili a střídali se ve funkcích vrchního a hostinského. Zároveň se zamilovali do Dynderových dcer a velice žárlili na dva mladíky - Aloise Percyho Netrefného a Ondřeje Gastona Badalece, kteří doprovázeli dívky na tenis. Stejně jako Věra, ani Alena o ně nejevily zájem. Sebejistota Spytihněva a Tomáše tedy vzrostla a brzy se oběma děvčatům svěřili, že je mají rádi. Zanedlouho se v hostinci U kamenného stolu slavily dvě svatby - Tomáš si bral Věru a Spytihněv Alenu. Na svatbě nechyběla ani jejich teta Božena se svým novým manželem Mertensem.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: wewerka, 29.01.2008

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Karel Poláček - Hostinec U kamenného stolu (2)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­