ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­

Poláček Karel (*22.03.1892 - †21.01.1945)

­­­­

Bylo nás pět (4)

Kniha pojednává o partě kluků z malého města, která prožívá různá dobrodružství. Dala by se rozdělit na dvě části. První část pojednává o jejich zážitcích - vedou válku s "Habrováky" a "Ješiňáky", což jsou sousedé z blízkého okolí, jdou do cirkusu, chodí se koupat do rybníka, hrají si na požár ve městě, ve kterém skutečně hoří apod. Nevinná zábava se však vždy zvrhne v hrozný malér.
Ve druhé části jeden z hlavních hrdinů, Petr Bajza, onemocní. Kvůli nemoci odpočívá a zdá se mu o dobrodružství v Indii. Tatínek mu koupí slona Jumba... Jde se svými kamarády a maharádžou na lov tygrů. Během lovu se Zilvar zamiluje do princezny. Dokonce se s princeznou ožení, alespoň v Petrově snu. Svatba se zvrhne v obrovskou bitvu, když Antonín Bejval hodí Zilvarovi na hlavu zapáchající pštrosí vejce. Do bitvy se zapojí i zvířata...

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Holinka13, 28.10.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Karel Poláček - Bylo nás pět (4)

Buďte první, kdo přidá komentář.







MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­