ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Hermann Kai (*1938)

­­­­

My děti ze stanice ZOO (10)

Zpracovali: Kai Hermann, Horst Rieck
Nakladatelství: OLDAG
Hlavní postavy: Christiana F., Detlef, Christianina matka, Babsi, ostatní heráci

Christiana F. žila se svými rodiči na venkově, kvůli práci se museli přestěhovat do Berlína, načež se její rodiče rozvedli. Christianina sestra zůstala u otce a Christiana šla s matkou do Gropiusstadtu. Její matka chtěla pro ni to nejlepší - aby jí mohla zařídit útulný domov, zůstávala v práci od rána do večera; že je Christiana závislá, o tom neměla tušení přibližně 2 roky.
Christiana se ve 12 letech seznámila s hašišem v Domě středu, kde se scházeli mladiství z Gropiusstadtu. Našla si tam partu, kde se cítila dobře. Po nějaké době ji to tam přestalo bavit a začala chodit do Soundu - nejmodernější evropské diskotéky, našla si tam svého prvního kluka, ale byla s ním krátce, začala šňupat heroin. Ze začátku jen tehdy, když se s ní někdo podělil. Píchat si ho začala přibližně ve třinácti letech a zanedlouho se u ní projevila fyzická závislost. Měla přítele Detlefa, oba se vzájemně milovali a také byli oba heráci. Detlef si na heroin vydělával prostitucí na stanici ZOO a vždy se podělil s Christianou, za nějakou dobu jim to nestačilo a Christiana musela na stanici také. Byli pořád spolu, někdy i Christiana s ním u jejich kamaráda heráka přespávali. Christiana a Detlef byli výjimkou, že si skoro pořád rozuměli. Ostatní heráci se většinou jen mezi sebou hádali a většina jejich přátelství se rozpadla. Hádku nejčastěji vyvolává fet.
Spolu s Detlefem se snažili i odvykat, ale nejdelší dobou bez heroinu bylo 14 dní; pomáhala jim při tom Christianina matka. Když viděla už po několikátém pokusu odvykáni, že to jde od 10 k 5, tak se na ni vykašlala. Ve škole to s Christianou nebylo nejlepší, když se dostavil absťák, nemohla se dočkat konce hodiny. Šla si na záchod píchnout. Christianina matka nevěděla co dál, věděla jen to, že když bude její dcera pořád tady, nikdy si neodvykne. Proto ji poslala do západního Německa k příbuzným. Christiana začala nový život, a to bez heroinu, ale své minulosti neunikla hlavně ve škole. Někteří její kámoši z party (heráci) i její nejlepší kámoška Babsi se stali oběťmi heroinu - zemřeli.

Christiana napomohla k sepsání této knihy, peníze, které obdržela, jí opět způsobily návrat k heroinu. A co její přítel Detlef, se kterým si tak hodně rozuměla? Našel si jinou a život vedl bez heroinu.

"Člověče, je ti teprve třináct a už sis šňupla háčko, to je v háji."

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: MarketQua, 24.02.2008

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Kai Hermann - My děti ze stanice ZOO (10)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­