ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Verne Jules (*08.02.1828 - †24.03.1905)

­­­­

Ocelové město (2)


HLAVNÍ POSTAVY:

dr. Sarrasin, Herr Schultze, Oktáv - syn dr. Sarrasina, Marcel Bruckmann - sirotek (byl přijat do rodiny Sarrasinů)

DĚJ:

Pan doktor Sarrasin zdědil 21 milionů liber sterlinků jakožto poslední nalezený dědic rodu Langévolů. Jeho snem bylo vybudovat "dokonalé město" nazývané France-ville (France-ville proto, že dr. Sarrasin byl původem právě z Francie, jinak pobýval v Anglii). Vtom se však objevil další dědic. Tím byl Němec Herr Schultze. Dědictví bylo tedy rozděleno na dvě části.
Schultze začal s výstavbou Ocelového města - obrovské továrny na děla. Tam se také pracovalo na vývoji nových děl a střel pro Schultze. Jeho záměrem bylo zničit sokovu France-ville. Proto se jde hrdinný rodinný přítel Marcel přihlásit do továrny jako dělník s cílem dozvědět se, co Schultze zamýšlí. Postupně se propracovává, až se stane hlavním kreslířem pana Schultze. Ten mu prozradí, že chce zničit díky svému obřímu dělu France-vile. Jeho náboje obsahovaly tekutou kyselinou uhličitou, která způsobí 100stupňový mráz v okruhu 100-200 metrů a která se poté vrátí do svého plynného stavu a učiní vzduch nedýchatelným. Také mu prozradí, kdy na France-ville zaútočí. Poté chce Marcela odstranit. Avšak Marcelovi se povede utéct a doktora Sarrasina varovat. Ihned se začínají vykopávat zákopy, protože Schultzova děla a jeho 50000 Němců není žádná sranda odrazit.
Všech 100000 lidí France-villu je evakuováno, když má být útok zahájen.
Střela však nedopadla, měla takovou počáteční rychlost, že odletěla do vesmíru. Po tomto nezdařeném útoku se roznesla fáma, že Schultze utekl. Tak se Marcel s Oktávem vydali do již liduprázdného Ocelového města. Tam našli Schultze v jeho tajné laboratoři zmrzlého na kost.
Jedna z jeho "speciálních" střel mu totiž bouchla přímo pod nosem.
Inu, kdo s čím zachází, tím také schází! Ocelové město nakonec připadlo doktoru Sarrasinovi a všechno dobře dopadlo.

Pozor, možné nesrovnalosti v tomto obsahu!
(zaslal hemmond)

  • Nikdo z France-Ville nebyl evakuován. Marcel Bruckmann vypočítal, že Schultze tam má chybu a ještě vesničany zastavil...

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Víťa Hlásek, 16.09.2006

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Bratři Kipové
-Cesta do Francie
-Cesta do středu Země, Cesta do středu Země (2), Cesta do středu Země (3), Cesta do středu Země (4), Cesta do středu Země (5)
-Cesta kolem světa za 80 dní, Cesta kolem světa za 80 dní (2)
-Dva roky prázdnin, Dva roky prázdnin (2), Dva roky prázdnin (3)
-Dvacet tisíc mil pod mořem, Dvacet tisíc mil pod mořem (2), Dvacet tisíc mil pod mořem (3), Dvacet tisíc mil pod mořem (4), Dvacet tisíc mil pod mořem (5), Dvacet tisíc mil pod mořem (6)
-Lodivod dunajský
-Na Kometě
-Ocelové město, Ocelové město (2)
-Patnáctiletý kapitán
-Pán světa
-Pět neděl v baloně
-Robur Dobyvatel
-Tajemný hrad v Karpatech
-Tajemství Viléma Storitze
-Tajuplný ostrov, Tajuplný ostrov (2), Tajuplný ostrov (3)
-Trosečníci lodi Jonathan
-Vynález zkázy
-Zatopená Sahara
Čítanka-Cesta do středu Země, Cesta do středu Země (2), Cesta do středu Země (3)
-Cesta kolem Měsíce, Cesta kolem Měsíce (2), Cesta kolem Měsíce (3)
-Cesta kolem světa za 80 dní
-Dva roky prázdnin
-Dvacet tisíc mil pod mořem, Dvacet tisíc mil pod mořem (2), Dvacet tisíc mil pod mořem (3), Dvacet tisíc mil pod mořem (4), Dvacet tisíc mil pod mořem (5), Dvacet tisíc mil pod mořem (6)
-Maják na konci světa, Maják na konci světa (2)
-Patnáctiletý kapitán
-Pět neděl v baloně, Pět neděl v baloně (2), Pět neděl v baloně (3), Pět neděl v baloně (4)
-Robur Dobyvatel, Robur Dobyvatel (2)
-Tajuplný ostrov, Tajuplný ostrov (2), Tajuplný ostrov (3), Tajuplný ostrov (4), Tajuplný ostrov (5), Tajuplný ostrov (6), Tajuplný ostrov (7), Tajuplný ostrov (8), Tajuplný ostrov (9), Tajuplný ostrov (10), Tajuplný ostrov (11), Tajuplný ostrov (12), Tajuplný ostrov (13), Tajuplný ostrov (14), Tajuplný ostrov (15), Tajuplný ostrov (16)
­­­­

Diskuse k výpisku
Jules Verne - Ocelové město (2)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­