ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Verne Jules (*08.02.1828 - †24.03.1905)

   
­­­­

Dvacet tisíc mil pod mořem (2)

Děj této knihy se odehrává v roce 1866. Vypráví o tom, jak lodní posádky objevily na moři zvláštní objekt. Hodně se o tom psalo a uvažovalo, co by to mohlo být. Zabývali se tímto úkazem i vědci. Jeden říkal, že to je ponorka a ostatní tvrdili, že se jedná o neznámou nestvůru. Nakonec se rozhodli, že vyplují na moře s bojovnou lodí-fregatou s názvem Abrahám Lincoln. Cílem bylo neznámý úkaz zlikvidovat. Vypluli z New Yorku, pluli do vod Tichého oceánu, ale po nestvůře nebylo ani památky. Už si mysleli, že nestvůra zmizela a že se vrátí zpět do New Yorku. Jeden z posádky ji nakonec spatřil a začali po ní házet harpuny, které se jen od těla nestvůry odrážely, nic jí to neudělalo a naopak ona potopila fregatu. Zachánili se jen tři lidé - profesor Aronnax, Conseil a Ned Land. Tito tři trosečníci plavali po moři, už si mysleli, že nedoplavou, když tu zjistili, že stojí na pevné zemi. Najednou se to s nimi vynořilo z vody, byla to ta "příšera". Z neznámé věci - ponorky - vylezli maskovaní muži a zavlekli je dovnitř. Zavřeli je v temném vězení a nechtěli je pustit. Až jednoho dne přišel za nimi podivný člověk (byl to kapitán Nemo, který řídil tuto ponorku s názvem Nautilus). Vyvedl je z vězení a provedl ponorkou. Dostali skafandry a chodili po mořském dně a lovili ryby. Jednoho dne proplouvali kolem potopené lodi. Conseil, Arannax a Ned zažili spoustu dobrodružství a podívané, ale stále mysleli na útěk. Jednoho dne kapitán Nemo spatřil oknem salónu velký počet chobotnic. Oznámil, že se nedá nic dělat, ale že se musí vynořit a bojovat s chobotnicemi. Vylezli tedy na povrch ponorky a bojovali. Malé chobotnice zabili a mysleli se, že vyhráli, když tu se před nimi vynořila obrovská chobotnice a spolkla jednoho muže. Nakonec ji přece jen také zabili a pluli dál. Po čase se opět tři muži rozhodli uprchnout. Vzali si člun, který byl přivázán k Nautilu. Jen co vypluli, uviděli za sebou obrovský vodní vír, který stáhl celý Nautilus do hlubin. Ovšem parta tří mužů se před vírem zachránila a doplula zpět do New Yorku. Všem pověděli, cože to ve skutečnosti bylo považováno za příšeru. Pevně doufali, že se kapitán Nemo a ostatní členové posádky v ponorce Nautilus zachránili a žijí...

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: DEDEONKA, 21.06.2005

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Bratři Kipové
-Cesta do Francie
-Cesta do středu Země, Cesta do středu Země (2), Cesta do středu Země (3), Cesta do středu Země (4), Cesta do středu Země (5)
-Cesta kolem světa za 80 dní, Cesta kolem světa za 80 dní (2)
-Dva roky prázdnin, Dva roky prázdnin (2), Dva roky prázdnin (3)
-Dvacet tisíc mil pod mořem, Dvacet tisíc mil pod mořem (2), Dvacet tisíc mil pod mořem (3), Dvacet tisíc mil pod mořem (4), Dvacet tisíc mil pod mořem (5), Dvacet tisíc mil pod mořem (6)
-Lodivod dunajský
-Na Kometě
-Ocelové město, Ocelové město (2)
-Patnáctiletý kapitán
-Pán světa
-Pět neděl v baloně
-Robur Dobyvatel
-Tajemný hrad v Karpatech
-Tajemství Viléma Storitze
-Tajuplný ostrov, Tajuplný ostrov (2), Tajuplný ostrov (3)
-Trosečníci lodi Jonathan
-Vynález zkázy
-Zatopená Sahara
Čítanka-Cesta do středu Země, Cesta do středu Země (2), Cesta do středu Země (3)
-Cesta kolem Měsíce, Cesta kolem Měsíce (2), Cesta kolem Měsíce (3)
-Cesta kolem světa za 80 dní
-Dva roky prázdnin
-Dvacet tisíc mil pod mořem, Dvacet tisíc mil pod mořem (2), Dvacet tisíc mil pod mořem (3), Dvacet tisíc mil pod mořem (4), Dvacet tisíc mil pod mořem (5), Dvacet tisíc mil pod mořem (6)
-Maják na konci světa, Maják na konci světa (2)
-Patnáctiletý kapitán
-Pět neděl v baloně, Pět neděl v baloně (2), Pět neděl v baloně (3), Pět neděl v baloně (4)
-Robur Dobyvatel, Robur Dobyvatel (2)
-Tajuplný ostrov, Tajuplný ostrov (2), Tajuplný ostrov (3), Tajuplný ostrov (4), Tajuplný ostrov (5), Tajuplný ostrov (6), Tajuplný ostrov (7), Tajuplný ostrov (8), Tajuplný ostrov (9), Tajuplný ostrov (10), Tajuplný ostrov (11), Tajuplný ostrov (12), Tajuplný ostrov (13), Tajuplný ostrov (14), Tajuplný ostrov (15), Tajuplný ostrov (16)
­­­­

Diskuse k výpisku
Jules Verne - Dvacet tisíc mil pod mořem (2)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­