ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Škvorecký Josef (*27.09.1924 - †03.01.2012)

    Bohemia Institut
­­­­

Eine kleine Jazzmusik (Sedmiramenný svícen)

Děj se odehrává za 2. světové války, kdy byli Zuzanini rodiče odvezeni do koncentračního tábora. Zuzany se ujal jeden pán, který ji odvedl do svého domu. V novém domově se Zuzana zamilovala do jeho syna Paddyho.
Paddy chtěl s několika kamarády založit jazzovou skupinu. Jeho kamarádi chodili ještě na gymnázium, kde byli neustále pod dozorem. Ve škole dostali příkaz, že nesmí navštěvovat večerní vystoupení. Zuzanu napadlo, že by mohla poprosit bývalého souseda p.Ludvíka o pomoc při prvním koncertu.
Za několik dní se konalo vystoupení jazzové skupiny Maskovaní bandité. Na vystoupení přišli hlavně představitelé města a nechyběli ani školní vyzvědači. Po vystoupení se jeden objevil, jediná Zuzana ho viděla.
Další den byl Paddy odvezen a krátce nato popraven. Kluci přestali hrát a Zuzana se začala přátelit s vyzvědačem, který měl co dělat se smrtí Paddyho. Jednoho dne přišla Zuzana k němu na návštěvu, kde zastřelila nejprve jeho a pak sebe.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: H4N1CK4, 09.05.2006

­­­­

Diskuse k výpisku
Josef Škvorecký - Eine kleine Jazzmusik (Sedmiramenný svícen)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­