ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Rowlingová Joanne Kathleen (*31.07.1965)

­­­­

Harry Potter a Tajemná komnata

2. pokračování Harryho Pottera. Jako obvykle se odehrává v Bradavicích, kde byla otevřena tajemná komnata, kterou vybudoval Salazar Zmijozel před svým únikem z Bradavic. Komnata se však tento rok po padesáti letech znovu otevřela a stvůra, která se v ní ukrývá, postupně ničí studenty z mudlovských rodin. Nikdo však nezemřel, ale zkameněl. Po několika obětech se Hermioně začne rozsvěcovat. V knihovně se však její předtucha potvrdí. To, co útočí na studenty, je bazilišek! Bazilišek je dlouhý had, který usmrcuje pohledem do očí. Proč ale nikdo nezemřel? Protože se mu nidko do očí nikdy nepodíval. U každé oběti se nalezlo něco, co to neumožnilo: kočka pana Filche viděla odraz ve vodě, Colin baziliška spatřil přes hledí fotoaparátu, Hermiona se koukala za roh pomocí zrcátka, protože věděla, že jí hrozí také nebezpečí. Zatím, co zkamenělá leží na ošetřovně, Ron a Harry objeví list vytržený z knížky o Baziliškovi, který jim chtěla kamarádka přinést ukázat. Proto se hned po tom, co netvor odnesl Ginny - sestru Rona - do komnaty, vydávají do umývárny, aby se dostali dolů. S sebou vzali učitele obrany proti černé magii, který se chtěl dostat co nejdříve z Bradavic, aby nebyla pošpiněna jeho velká, ale nepravá sláva. Sice na Harryho a Rona zaútočil kouzlem, které je mělo zbavit paměti, ale Ronova ne zrovna moc funkční hůlka mu to překazila. Místo toho přišel o paměť sám. Harry se tedy vydává dál cestou až do komnaty. K tomu, aby se dostal až tam, musel využít jeho vlastnosti umět mluvit hadím jazykem. Tuto vlastnost mu zanechal lord Voldemort, když se ho pokoušel zabít. V komnatě se mu odhalí celá pravda a ukáže se, kdo otevřel komnatu. Kupodivu to byla Ginny. Ta ale za nic nemohla. Nalákal ji na to Tom R. Raddle - lord Voldemort. Unesl ji do komnaty, aby dostal zpátky své tělo. Harry se v komnatě stačil poprat s baziliškem, v čemž mu pomohl Fénix, který přinesl moudrý klobouk, z něhož Harry vytáhl dlouhý meč Gotica Nebelvíra. Podařilo se mu baziliška zabít, ale zároveň mu bazilišek svým jedovatým zubem protrhl paži. Fénixové ale svými slzami dokáží vše vyléčit, a tak se Harry uzdravil a nezemřel. Tím zubem však zničil deník Toma, a tak další pokus o vstání z mrtvých se lordu Voldemortu nepovedlo.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Cho Changová, 18.03.2005

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Bajky barda Beedleho, Bajky barda Beedleho (2), Bajky barda Beedleho (3)
-Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Fénixův řád (2), Harry Potter a Fénixův řád (3), Harry Potter a Fénixův řád (4), Harry Potter a Fénixův řád (5), Harry Potter a Fénixův řád (6), Harry Potter a Fénixův řád (7)
-Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Kámen mudrců (2), Harry Potter a Kámen mudrců (3), Harry Potter a Kámen mudrců (4), Harry Potter a Kámen mudrců (5), Harry Potter a Kámen mudrců (6), Harry Potter a Kámen mudrců (7), Harry Potter a Kámen mudrců (8), Harry Potter a Kámen mudrců (9), Harry Potter a Kámen mudrců (10), Harry Potter a Kámen mudrců (11), Harry Potter a Kámen mudrců (12)
-Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Ohnivý pohár (2), Harry Potter a Ohnivý pohár (3), Harry Potter a Ohnivý pohár (4), Harry Potter a Ohnivý pohár (5), Harry Potter a Ohnivý pohár (6), Harry Potter a Ohnivý pohár (7), Harry Potter a Ohnivý pohár (8)
-Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Princ dvojí krve (2), Harry Potter a Princ dvojí krve (3), Harry Potter a Princ dvojí krve (4)
-Harry Potter a Relikvie smrti, Harry Potter a Relikvie smrti (2), Harry Potter a Relikvie smrti (3), Harry Potter a Relikvie smrti (4), Harry Potter a Relikvie smrti (5)
-Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a Tajemná komnata (2), Harry Potter a Tajemná komnata (3), Harry Potter a Tajemná komnata (4), Harry Potter a Tajemná komnata (5), Harry Potter a Tajemná komnata (6)
-Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (2), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (3), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (4), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (5), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (6), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (7), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (8)
Čítanka-Čaroděj a skákající hrnec (Bajky barda Beedleho)
-Harry Potter a Kámen mudrců
-Harry Potter a Ohnivý pohár
-Harry Potter a Princ dvojí krve
-Harry Potter a Relikvie smrti
-Harry Potter a Tajemná komnata
­­­­

Diskuse k výpisku
Joanne Kathleen Rowlingová - Harry Potter a Tajemná komnata

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­