ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Rowlingová Joanne Kathleen (*31.07.1965)

­­­­

Harry Potter a Ohnivý pohár (8)

  • čtvrtý díl série o Harrym Potterovi (předchozí: Harry Potter a vězeň z Azkabanu; následuje: Harry Potter a Fénixův řád)

Harryho čtvrtý rok na škole v Bradavicích se celý točí kolem turnaje, v němž se setkají studenti tří kouzelnických škol v sérii stále náročnějších úkolů. Soutěžící jsou vybíráni ohnivou číší, která tentokrát z Bradavic vybere i Harryho! A aby to všechno nebylo tak jednoduché, začíná se hlásit o slovo i Voldemort, jenž je opět připraven vrátit se!

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2007. Z anglického originálu Harry Potter and the Goblet of Fire přeložil Vladimír Medek. Počet stran: 570. ISBN: 978-80-00-01253-7.

OBSAH:

Harryho čeká čtvrtý rok v Bradavicích. Ale ještě před tím jede s Ronem a Hermionou, nejlepšími kamarády, na mistrovství světa ve famfrpálu. Večer po zápase se na obloze objeví znamení zla - Voldemortovo znamení.

Po tomto nemilém zážitku se Harry vrací do Bradavic, kde je jako vždy nový učitel obrany proti černé magii. Pošuk Moody.

Letos se v Bradavicích koná Turnaj tří kouzelnických škol. Účastníky vybírá Ohnivý pohár. Turnaje se smí zúčastnit pouze kouzelníci, kterým již bylo 17 let. Pohár i přesto vybere Harryho, který je zmatený, ale musí se zúčastnit.

První úkol na sebe nenechá dlouho čekat. Harry přemůže draka a získá zlaté vejce, které je nápovědou pro další úkol.

Druhý úkol je obtížnější. Harry musí vydržet hodinu pod vodou a zachránit Rona. To se mu také podaří a už ho čeká pouze třetí úkol.

Soutěžící musí projít bludištěm, jež je plné různých nástrah, a dostat se k Ohnivému poháru. Kdo tam bude první, zvítězí.

Harry nemá na cestě skoro žádné překážky, a tak se rychle dostane k Poháru. Ve stejnou dobu tam dorazí i další bradavický šampion - Cedrik Diggory. Dohodnou se, že se poháru dotknou najednou, aby vyhráli společně.

Jenže pohár je přenášedlo, které je dopraví na hřbitov k Voldemortovým přívržencům-Smrtijedům přímo do náruče. Tam se za pomoci Harryho krve zrodí Lord Voldemort. Zabije Cedrika a s Harrym chce bojovat. Ten v pravou chvíli uteče, vezme Cedrikovo tělo a dotkne se poháru. Je zpět v Bradavicích.

Tam zjistí, že celou soutěží procházel díky Pošuku Moodymu. Jenže to Moody nebyl, byl to jeden ze Smrtijedů, jenž zůstal věrný Voldemortovi.

Pán zla znovu povstal.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Kateřina Němcová, 17.12.2013

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Bajky barda Beedleho, Bajky barda Beedleho (2), Bajky barda Beedleho (3)
-Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Fénixův řád (2), Harry Potter a Fénixův řád (3), Harry Potter a Fénixův řád (4), Harry Potter a Fénixův řád (5), Harry Potter a Fénixův řád (6), Harry Potter a Fénixův řád (7)
-Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Kámen mudrců (2), Harry Potter a Kámen mudrců (3), Harry Potter a Kámen mudrců (4), Harry Potter a Kámen mudrců (5), Harry Potter a Kámen mudrců (6), Harry Potter a Kámen mudrců (7), Harry Potter a Kámen mudrců (8), Harry Potter a Kámen mudrců (9), Harry Potter a Kámen mudrců (10), Harry Potter a Kámen mudrců (11), Harry Potter a Kámen mudrců (12)
-Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Ohnivý pohár (2), Harry Potter a Ohnivý pohár (3), Harry Potter a Ohnivý pohár (4), Harry Potter a Ohnivý pohár (5), Harry Potter a Ohnivý pohár (6), Harry Potter a Ohnivý pohár (7), Harry Potter a Ohnivý pohár (8)
-Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Princ dvojí krve (2), Harry Potter a Princ dvojí krve (3), Harry Potter a Princ dvojí krve (4)
-Harry Potter a Relikvie smrti, Harry Potter a Relikvie smrti (2), Harry Potter a Relikvie smrti (3), Harry Potter a Relikvie smrti (4), Harry Potter a Relikvie smrti (5)
-Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a Tajemná komnata (2), Harry Potter a Tajemná komnata (3), Harry Potter a Tajemná komnata (4), Harry Potter a Tajemná komnata (5), Harry Potter a Tajemná komnata (6)
-Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (2), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (3), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (4), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (5), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (6), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (7), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (8)
Čítanka-Čaroděj a skákající hrnec (Bajky barda Beedleho)
-Harry Potter a Kámen mudrců
-Harry Potter a Ohnivý pohár
-Harry Potter a Princ dvojí krve
-Harry Potter a Relikvie smrti
-Harry Potter a Tajemná komnata
­­­­

Diskuse k výpisku
Joanne Kathleen Rowlingová - Harry Potter a Ohnivý pohár (8)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­