ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Rowlingová Joanne Kathleen (*31.07.1965)

   
­­­­

Harry Potter a Ohnivý pohár (4)

- díl v sérii: 4

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. Harrymu navíc ještě vstoupí do života krásná Cho Changová a on se poprvé zamiluje. V Bradavicích se v závěru školního roku bude konat soutěž, jaká se neudála stovky let a do které jsou zapojeny konkurenční školy čar a kouzel. Její vyvrcholení je ale nečekaně tragické!

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Nakladatelství Carlsen, překlad Klaus Fritz, Hamburg, 767 stran

OBSAH:

Harry navštíví Mistrovství světa ve famfrpálu, během kterého se zmobilizují smrtijedi a na oblohu je vyčarováno Znamení zla. Na místě činu byla přistižena domácí skřítka Winky, která slouží Bartymu Skrkovi, pracovníkovi na ministerstvu. V Bradavicích se koná Turnaj tří kouzelnických škol. Ohnivý pohár vybere jednoho žáka z každé školy. Za Bradavice byl zvolen Cedric Diggory a za zahraniční školy Viktor Krum, slavný famfrpálový hráč, a Fleur Delacleur. Ačkoli Harry nevhodil své jméno do poháru, je také vybrán. Mnoho lidí ho za to nenávidí. Šampioni mají splnit tři úkoly. Harrymu se vším pomáhá profesor Pošuk Moody. O prvním úkolu informuje Harryho Hagrid. Šampioni mají projít kolem draka a vzít zlaté vejce. Harry to řekne Cedricovi. První úkol zvládnou všichni čtyři.
O Vánocích se koná ples. Harry chtěl pozvat Cho Changovou, ale ta už slíbila, že půjde s Cedricem. Harry jde nakonec s Parvati Patil a Ron s její sestrou Padmou. Hermionu pozval Viktor Krum. Cedric poradí Harrymu, že si má vzít zlaté vejce do koupelny prefektů. Vejce napoví Harrymu, že musí být schopen zůstat hodinu pod vodou a nalézt něco, co mu bylo sebráno. Skřítek Dobby mu přinesl rostlinu, se kterou může hodinu plavat v jezeře. Harry má vysvobodit Rona, ale bojí se o všechna rukojmí. Cedric zachrání Cho, Viktor Hermionu, ale Fleur pro svou sestru nedorazí, Harry ji proto bere s sebou.
Třetí úkol je labyrint, kterým musí šampioni projít a najít trofej. Viktor je očarován a snaží se odstranit Fleur a Cedrica. Harry a Cedric jsou ve stejnou dobu u trofeje a berou ji společně. Je to přenášedlo, dostanou se na hřbitov. Cedric je zabit Pettigrewem. Za pomoci Harryho krve povstane lord Voldemort. Harry s ním bojuje a když se jejich hůlky spojí, vyjdou z Voldemortovy duchové lidí, které Voldemort zabil. Harry slyší a vidí rodiče, kteří k němu promlouvají. Duchové zdrží Voldemorta a Harry utíká k přenášedlu a k Cedricově mrtvole. Dostává se zpět do Bradavic před labyrint. Odvádí do Pošuk Moody. Ukáže se, že je to ve skutečnosti Barty Skrk mladší, smrtijed, který se po celý rok staral o to, aby se Harry dostal jako první k trofeji, a tím pádem na hřbitov. Brumbál Bartyho zastaví a pošle do Azkabanu. Ministr kouzel nevěří, že je Voldemort zpátky a staví se proti Harrymu a Brumbálovi.

CITÁT Z KNIHY:

Denkt an Cedric. Erinnert euch an ihn, wenn einmal die Zeit kommt, da ihr euch entscheiden müsst zwischen dem, was richtig ist, und dem, was bequem ist. Denkt daran, was einem Jungen, der gut und freundlich und mutig war, geschah, nur weil er Lord Voldemort in die Quere kam. Erinnert euch an Cedric Diggory.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Pavla Čermáková, 31.12.2008

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Bajky barda Beedleho, Bajky barda Beedleho (2), Bajky barda Beedleho (3)
-Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Fénixův řád (2), Harry Potter a Fénixův řád (3), Harry Potter a Fénixův řád (4), Harry Potter a Fénixův řád (5), Harry Potter a Fénixův řád (6), Harry Potter a Fénixův řád (7)
-Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Kámen mudrců (2), Harry Potter a Kámen mudrců (3), Harry Potter a Kámen mudrců (4), Harry Potter a Kámen mudrců (5), Harry Potter a Kámen mudrců (6), Harry Potter a Kámen mudrců (7), Harry Potter a Kámen mudrců (8), Harry Potter a Kámen mudrců (9), Harry Potter a Kámen mudrců (10), Harry Potter a Kámen mudrců (11), Harry Potter a Kámen mudrců (12)
-Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Ohnivý pohár (2), Harry Potter a Ohnivý pohár (3), Harry Potter a Ohnivý pohár (4), Harry Potter a Ohnivý pohár (5), Harry Potter a Ohnivý pohár (6), Harry Potter a Ohnivý pohár (7), Harry Potter a Ohnivý pohár (8)
-Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Princ dvojí krve (2), Harry Potter a Princ dvojí krve (3), Harry Potter a Princ dvojí krve (4)
-Harry Potter a Relikvie smrti, Harry Potter a Relikvie smrti (2), Harry Potter a Relikvie smrti (3), Harry Potter a Relikvie smrti (4), Harry Potter a Relikvie smrti (5)
-Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a Tajemná komnata (2), Harry Potter a Tajemná komnata (3), Harry Potter a Tajemná komnata (4), Harry Potter a Tajemná komnata (5), Harry Potter a Tajemná komnata (6)
-Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (2), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (3), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (4), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (5), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (6), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (7), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (8)
Čítanka-Čaroděj a skákající hrnec (Bajky barda Beedleho)
-Harry Potter a Kámen mudrců
-Harry Potter a Ohnivý pohár
-Harry Potter a Princ dvojí krve
-Harry Potter a Relikvie smrti
-Harry Potter a Tajemná komnata
­­­­

Diskuse k výpisku
Joanne Kathleen Rowlingová - Harry Potter a Ohnivý pohár (4)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­