ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Rowlingová Joanne Kathleen (*31.07.1965)

­­­­

Harry Potter a Ohnivý pohár (3)

Harry se ještě před odjezdem do školy zúčastní spolu se svými nejlepšími kamarády Ronem a Hermionou mistrovství světa ve famfrpálu. To pravé drama ale začne večer, kdy se na obloze objeví znamení zla a obviněna je skřítka pana Srka. Po tomto nemilém zážitku však nastupují do školy, kde zjistí, že se zde po více než sto letech bude konat turnaj tří kouzelných škol. Bohužel zúčastnit se mohou jen žáci starší šestnácti let. A jak už bývá tradicí, mají nového učitele obrany proti černé magii Pošuka Modyho. Během školního roku se bude dít mnoho podivných věcí, ale Harry je však neustále v kontaktu se Siriusem. Při vybírání účastníků v turnaji o Ohnivý pohár vybere i čtvrtého soutěžícího: Harryho. Ten nic nechápe, ale je nucen soutěžit. Prvním úkolem je přemoci draka - Harry se to dozví od Hagrida, ale i hodně jiných lidí mu chce pomoci, například i kupodivu Ludo Pytloun (na kterého po mistrovství světa ve famfrpálu dorážejí všichni, kteří si vsadili a vyhráli) a Pošuk Mody. Díky Modyho radě se Harrymu podaří draka přelstít. Druhým úkolem je z rukou jezerních lidí dostat to, na čem mu nejvíce záleží - opět se mu podaří uspět díky radě, kterou mu přes ni netušícího Dobyho poslal opět Pošuk Mody, jenž se schválně před Dobym zmínil o žaberníku. Při třetím úkolu musí soutěžící projít labyrintem. Harrymu se zdá tento úkol jednoduchý, a tak se dostane až k cíli - k poháru tří kouzelnických škol. Tam se však potká s Cedrikem a nakonec se dohodnou, že pohár vezmou společně. Jakmile se ho ale dotknou, přenese je pohár na hřbitov, kde na svou příležitost čeká lord Voldemort. Voldemortův služebník - Červíček - zabije Cedrika, a připraví lektvar, který má znovu dát tělo jeho pánovi.
Potom vrátí Voldemort Harrymu jeho hůlku, aby se s ním mohl utkat, ale Harry se schová za náhrobek a tak ho kletba nezasáhne ale Voldemort ho vyzve, aby vylezl a neschovával se jako zbabělec. Harry tedy vyleze ze svého úkrytu a oba – Harry i Voldemort - sešlou kouzlo, ale místo toho, aby každá z těch kleteb zasáhla toho druhého, stalo se to, co nikdo nečekal - Priori incantatem - jejich hůlky se spojily proudem dvou barevných čar: jedné zelené - Voldemort a jedné červené - Harry. A uprostřed byla zlatá kapka světla, která se po chvíli dotkla špičky Voldemortovi hůlky, která začala ukazovat kouzla, jež dříve udělala, takže se z ní začaly vynořovat stíny mrtvých, které kdy Voldemort zabil - nejprve Cedrik a pak i jeho rodiče. Cedrik mu řekl, aby odnesl jeho tělo zpátky do Bradavic a jeho otec mu řekl, aby pouto přerušil, až mu řekne. Poté, co mu James dal signál, přerušil pouto, rozběhl se k přenášedlu. Poté, co se dostal zpět do školy, odvedl ho Pošuk Mody do hradu a chystal se Harryho zabít, ale Brumbál odhalil lest a zastavil falešného Modyho.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: cimbal, 02.01.2006

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Bajky barda Beedleho, Bajky barda Beedleho (2), Bajky barda Beedleho (3)
-Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Fénixův řád (2), Harry Potter a Fénixův řád (3), Harry Potter a Fénixův řád (4), Harry Potter a Fénixův řád (5), Harry Potter a Fénixův řád (6), Harry Potter a Fénixův řád (7)
-Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Kámen mudrců (2), Harry Potter a Kámen mudrců (3), Harry Potter a Kámen mudrců (4), Harry Potter a Kámen mudrců (5), Harry Potter a Kámen mudrců (6), Harry Potter a Kámen mudrců (7), Harry Potter a Kámen mudrců (8), Harry Potter a Kámen mudrců (9), Harry Potter a Kámen mudrců (10), Harry Potter a Kámen mudrců (11), Harry Potter a Kámen mudrců (12)
-Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Ohnivý pohár (2), Harry Potter a Ohnivý pohár (3), Harry Potter a Ohnivý pohár (4), Harry Potter a Ohnivý pohár (5), Harry Potter a Ohnivý pohár (6), Harry Potter a Ohnivý pohár (7), Harry Potter a Ohnivý pohár (8)
-Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Princ dvojí krve (2), Harry Potter a Princ dvojí krve (3), Harry Potter a Princ dvojí krve (4)
-Harry Potter a Relikvie smrti, Harry Potter a Relikvie smrti (2), Harry Potter a Relikvie smrti (3), Harry Potter a Relikvie smrti (4), Harry Potter a Relikvie smrti (5)
-Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a Tajemná komnata (2), Harry Potter a Tajemná komnata (3), Harry Potter a Tajemná komnata (4), Harry Potter a Tajemná komnata (5), Harry Potter a Tajemná komnata (6)
-Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (2), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (3), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (4), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (5), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (6), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (7), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (8)
Čítanka-Čaroděj a skákající hrnec (Bajky barda Beedleho)
-Harry Potter a Kámen mudrců
-Harry Potter a Ohnivý pohár
-Harry Potter a Princ dvojí krve
-Harry Potter a Relikvie smrti
-Harry Potter a Tajemná komnata
­­­­

Diskuse k výpisku
Joanne Kathleen Rowlingová - Harry Potter a Ohnivý pohár (3)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­