ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Rowlingová Joanne Kathleen (*31.07.1965)

­­­­

Harry Potter a Kámen mudrců (10)

- díl v sérii: 1

Harry Potter se stal za několik let své existence fenoménem, jenž jen těžko snese nějaká srovnání - příběhy malého čarodějnického učně se staly bestsellerem ihned po svém uvedení na trh, na každé knižní pokračování série čekají vždy netrpělivě milióny čtenářů po celém světě.
První díl série o Harrym Potterovi - Harry Potter a Kámen mudrců - začíná v okamžiku, kdy se 11letý Harry, sirotek vychovávaný rodinou strýce, z tajemného dopisu dozví, že byl vybrán, aby studoval na Škole čar a kouzel v Bradavicích. Tady Harry potkává nové kamarády, Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, s nimiž prožije nejedno napínavé dobrodružství, stává se mistrovským hráčem hry zvané famfrpál, dozví se o kouzelnické minulosti svých zemřelých rodičů a proto, aby zachránil Kámen mudrců, neváhá podstoupit boj na život a na smrt s lordem Voldemortem, symbolizujícím pozemské i nadpozemské zlo...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2002. Z anglického originálu Harry Potter and the Philosopher's Stone přeložil Vladimír Medek. Počet stran: 284. ISBN: 80-00-01161-1.

HLAVNÍ POSTAVY:

Harry - malý a hubený chlapec s brýlemi a jizvou na čele
Ron - milý; má smysl pro humor a učení pro něj není nejdůležitější
Hermiona - dívka posedlá školou, učením a vzděláním

STRUČNÝ OBSAH:

Kniha vypráví o chlapci jménem Harry Potter, jenž žije v domě č.4 v Zobí ulici a rozhodně nelze říci, že by si prožil šťastné dětství. Bydlí u své tety Petunie a strýce Vernona, kteří mu ještě společně s jejich synem Dudleym znepříjemňují život. Rodiče mu totiž zabil zlý čaroděj lord Voldemort. Jednoho dne však Harry zjistí, že je kouzelník a tudíž nastoupí do prestižní Školy čar a kouzel v Bradavicích, jíž vede mocný kouzelník Albus Brumbál. Tímto pro něj začíná nový život. Najde si spoustu přátel - mezi jeho nejlepší patří na škole Hermiona Grangerová a Ron Weasley. S jejich pomocí se Harrymu podaří ochránit Kámen mudrců a vystrnadit lorda Voldemorta.

CITÁT Z KNIHY:

Vstup cizinče, leč pamatuj:
poklad, jenž nikdy nebyl tvůj,
hledáš-li v našich sklepeních,
životem odpykáš svůj hřích.
Koho by zlákal cizí skvost,
zaplatí za svou hrabivost.
Zloději, viz ty pevné zdi:
najdeš tam víc než poklady.

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha se mi moc líbila - je napsaná vtipně, ale zároveň je i velmi napínavá. Viděla jsem i její filmové zpracování a musím přiznat, že v knize je několik situací, které se ve filmu neobjevily. Ovšem jinak je filmová i knižní podoba tohoto příběhu naprosto stejná.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Domii, 23.05.2011

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Bajky barda Beedleho, Bajky barda Beedleho (2), Bajky barda Beedleho (3)
-Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Fénixův řád (2), Harry Potter a Fénixův řád (3), Harry Potter a Fénixův řád (4), Harry Potter a Fénixův řád (5), Harry Potter a Fénixův řád (6), Harry Potter a Fénixův řád (7)
-Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Kámen mudrců (2), Harry Potter a Kámen mudrců (3), Harry Potter a Kámen mudrců (4), Harry Potter a Kámen mudrců (5), Harry Potter a Kámen mudrců (6), Harry Potter a Kámen mudrců (7), Harry Potter a Kámen mudrců (8), Harry Potter a Kámen mudrců (9), Harry Potter a Kámen mudrců (10), Harry Potter a Kámen mudrců (11), Harry Potter a Kámen mudrců (12)
-Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Ohnivý pohár (2), Harry Potter a Ohnivý pohár (3), Harry Potter a Ohnivý pohár (4), Harry Potter a Ohnivý pohár (5), Harry Potter a Ohnivý pohár (6), Harry Potter a Ohnivý pohár (7), Harry Potter a Ohnivý pohár (8)
-Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Princ dvojí krve (2), Harry Potter a Princ dvojí krve (3), Harry Potter a Princ dvojí krve (4)
-Harry Potter a Relikvie smrti, Harry Potter a Relikvie smrti (2), Harry Potter a Relikvie smrti (3), Harry Potter a Relikvie smrti (4), Harry Potter a Relikvie smrti (5)
-Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a Tajemná komnata (2), Harry Potter a Tajemná komnata (3), Harry Potter a Tajemná komnata (4), Harry Potter a Tajemná komnata (5), Harry Potter a Tajemná komnata (6)
-Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (2), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (3), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (4), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (5), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (6), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (7), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (8)
Čítanka-Čaroděj a skákající hrnec (Bajky barda Beedleho)
-Harry Potter a Kámen mudrců
-Harry Potter a Ohnivý pohár
-Harry Potter a Princ dvojí krve
-Harry Potter a Relikvie smrti
-Harry Potter a Tajemná komnata
­­­­

Diskuse k výpisku
Joanne Kathleen Rowlingová - Harry Potter a Kámen mudrců (10)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­