ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Rowlingová Joanne Kathleen (*31.07.1965)

­­­­

Harry Potter a Fénixův řád (2)


HLAVNÍ POSTAVY:

Harry Potter - hlavní hrdina
Hermiona Grangerová - jeho kamarádka
Ron Weasly - jeho kamarád
lord Voldemort - pán zla
profesorka Umbridgenová - učitelka obrany proti černé magii
Brumbál - ředitel školy
Sirius - Harryho kmotr

mudla = člověk, který neumí kouzlit

Tato kniha je pátým dílem vyprávění o Harrym Potterovi, chlapci s jizvou na čele, kterou mu udělal lord Voldemort, když se ho pokusil zabít, stejně jako zabil jeho rodiče. To se mu ovšem nepovedlo a zmizel. Brumbál Harryho odnesl do domu Harryho tety, kde byl vychováván...

DĚJ:

Harry nastoupil do 5. ročníku školy čar a kouzel v Bradavicích. Zdáli se mu zvláštní sny o lordu Voldemortovi a chodbě bez oken. Později si uvědomil, že je to odbor záhad na ministerstvu kouzel. Jednou se mu zdálo, že Voldemort mučí jeho kmotra Siriuse, aby mu něco podal. Harry se rozhodl, že Siriuse zachrání. Spolu se svými kamarády Ronem, Hermionou, Lenkou, Ginny a Nevilem odletí na odbor záhad. Zde museli překonat mnoho překážek, až došli do místnosti, kde měl být Sirius - ten tam ovšem nebyl. Byla tam spousta skleněných koulí - věšteb, které ukrývaly věštbu jednotlivé osoby. Mohl ji sundat jen ten, komu náležela. Na jedné z těch koulí bylo napsáno Harry Potter a lord Voldemort. Harry ji sundal a v tu chvíli je obklíčili smrtijedi (služebníci lorda Voldemorta), kteří měli Voldemortovi věštbu přinést. Harry a jeho kamarádi bojovali s přesilou, když v tu se rozletěli dveře a dovnitř vtrhlo 5 členů Fénixova řádu (Sirius, Lupin, Moody, Tonksová a Kingsley) a začali bojovat se smrtijedy. Jedna ze smrtijedů bojovala se Siriusem, kterého zabila. Sirius byl navždy pryč - zapadl za průhledný kouzelný závoj. Harry se chtěl vrhnout na smrtijedku, když však přišel Brumbál - jediný, koho se lord Voldemort kdy bál. Harry uviděl Voldemorta a pustíl se s ním do boje, ten opět zmizel. Když se všichni (samozřejmě kromě Siriuse) vrátili bezpečně na Bradavický hrad, bylo již ráno. Harry celý zdrcen poslouchal Brumbála, který jako jediný věděl, co věštba obsahuje:

"Příchod toho, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se blíží...narodí se těm, kteří se mu již třikrát postavili, na samotném sklonku sedmého měsíce roku...a Pán zla ho poznamená jako sobě rovného, on však bude mít moc, jakou Pán zla sám nezná....proto jeden z nich musí zemřít rukou druhého neboť ani jeden nemůže žít, jestliže druhý zůstává naživu... Ten, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se narodí, až sedmý měsíc bude umírat..."

To znamenalo, že je to Harry a buď musí zabít Voldemorta nebo on jeho. Také se dozvěděl, že jeho matka, kterou lord Voldemort zabil, mu dala sílu, takže se musel alespoň jednou ročně vracet ke svojí tetě a její rodině, která ho nenáviděla...tudíž i teď končí děj tím, že se vrací na prázdniny k Dursleovým...

Děj knihy zůstal velmi otevřený a jeho pokračování má vyjít v červenci 2005 v Anglii...

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: DEDEONKA, 18.06.2005

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Bajky barda Beedleho, Bajky barda Beedleho (2), Bajky barda Beedleho (3)
-Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Fénixův řád (2), Harry Potter a Fénixův řád (3), Harry Potter a Fénixův řád (4), Harry Potter a Fénixův řád (5), Harry Potter a Fénixův řád (6), Harry Potter a Fénixův řád (7)
-Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Kámen mudrců (2), Harry Potter a Kámen mudrců (3), Harry Potter a Kámen mudrců (4), Harry Potter a Kámen mudrců (5), Harry Potter a Kámen mudrců (6), Harry Potter a Kámen mudrců (7), Harry Potter a Kámen mudrců (8), Harry Potter a Kámen mudrců (9), Harry Potter a Kámen mudrců (10), Harry Potter a Kámen mudrců (11), Harry Potter a Kámen mudrců (12)
-Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Ohnivý pohár (2), Harry Potter a Ohnivý pohár (3), Harry Potter a Ohnivý pohár (4), Harry Potter a Ohnivý pohár (5), Harry Potter a Ohnivý pohár (6), Harry Potter a Ohnivý pohár (7), Harry Potter a Ohnivý pohár (8)
-Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Princ dvojí krve (2), Harry Potter a Princ dvojí krve (3), Harry Potter a Princ dvojí krve (4)
-Harry Potter a Relikvie smrti, Harry Potter a Relikvie smrti (2), Harry Potter a Relikvie smrti (3), Harry Potter a Relikvie smrti (4), Harry Potter a Relikvie smrti (5)
-Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a Tajemná komnata (2), Harry Potter a Tajemná komnata (3), Harry Potter a Tajemná komnata (4), Harry Potter a Tajemná komnata (5), Harry Potter a Tajemná komnata (6)
-Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (2), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (3), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (4), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (5), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (6), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (7), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (8)
Čítanka-Čaroděj a skákající hrnec (Bajky barda Beedleho)
-Harry Potter a Kámen mudrců
-Harry Potter a Ohnivý pohár
-Harry Potter a Princ dvojí krve
-Harry Potter a Relikvie smrti
-Harry Potter a Tajemná komnata
­­­­

Diskuse k výpisku
Joanne Kathleen Rowlingová - Harry Potter a Fénixův řád (2)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­