ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Garen Jean-Pierre (*10.11.1932 - †04.03.2004)

   
­­­­

Meč světla (Mark Stone)

- díl v sérii: 67

V zemi krále Jarvika je zvykem, že druhorození šlechtičtí synové zasvětí život hledání mytického Meče světla. Jarven musí opustit rodný hrad a podstoupit nebezpečné zkoušky. Čeká ho Proklatý les, Žíznivá poušť, bažiny, ale i úklady soka, který rovněž usiluje o meč a který se nezastaví před ničím. Podaří se Jarvenovi vyváznout ze všech nebezpečí? Jaké výhody může přinést vlastnictví legendárního meče?

K hledání mystického meče nemůže být povolán jen tak někdo! Musí to být v pořadí druhý narozený syn šlechtice. Bohužel, nikdo tento meč ještě nenašel, protože při cestě je vždy překvapila nějaká překážka. Tak takový zvyk je v zemi krále Jarvika. Ale Jarven se s tím smířil.
Po cestě za mečem se probíjí Proklatým lesem, pak ho nepřekvapily Žíznivá poušť ani bažiny, které po čase též překonal. Ale bohužel není jediným, kdo tento meč hledá. Jeho sok se nezastaví před ničím!Po cestě zahraňuje Jarven ještě jednu dívenku, Ilianu, o které se později, když si ji chce vzít, dozví, že to není jen tak nějaká prostá dívka, ale že to je dokonce princezna královny Samary.
Jarven pro těžkých zkouškách a odolávání protivníka získává Meč světla. Díky němu získá Jarven královninu náklonnost a Ilianu si může vzít za ženu. Královna ho jmenuje vrchním velitelem jejího vojska a členem královské rady a vévodou z Kirvy.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: sun.care, 21.11.2007

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Astronef Merkur (Mark Stone)
-Meč světla (Mark Stone)
-Mise na Miře (Mark Stone)
-Operace Epsilon (Mark Stone)
-Zabijáci na Ervě (Mark Stone)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Jean-Pierre Garen - Meč světla (Mark Stone)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­