ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Glazarová Jarmila (*07.09.1901 - †20.02.1977)

­­­­

Vlčí jáma

Vlčí jáma je román ze slezského prostředí. Slezský lid i slezská krajina je v díle podána velmi plasticky. Děj se odehrává na malém slezském městečku a vystupují zde četné drobné figurky městečka. Jde tu o sirotka Janu. Rodiče jí zahynuli ve válce a jako sirotek byla přijata rodinou zvěrolékaře v malém slezském městečku za schovanku (pomáhala v domácnosti => dostávala jídlo a ošacení). Zvěrolékař Rýdl žije v bezdětném manželství se starou paní. Není divu, že v něm, člověku, kterému plynul život vedle mnohem starší ženy, než byl on sám, vznikl milostný cit k mladičké dívce. Jana jeho lásku opětuje. Paní Klára (stará paní) však lásku udusí. Jana i pak žije nadále v domácnosti svých pěstounů, stane se opatrovnicí staré, churavějící paní a slouží jí nenáročně a oddaně. Teprve, když oba pěstouni podivnou náhodou v jeden den umírají, otvírá se pro Janu nový život, jinačí a jasnější, než byl život, jaký do té doby poznala: byla uzavřena ve Vlčí jámě, starém rozpadajícím se domě, po němž spisovatelka svůj román nazvala.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Vloženo: 14.06.2002

Bohemia Institut    
­­­­

Diskuse k výpisku
Jarmila Glazarová - Vlčí jáma

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­