ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Wilsonová Jacqueline (*17.12.1945)

­­­­

Pohřben zaživa (2)

  • příběh pro mladší čtenáře, pro holky i kluky

Tim, Piškot a Kelly jsou na dovolené s rodiči. Ovšem i tady je čekají nástrahy nebezpečného Ježoura a jeho nohsleda Škleba.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství BB art v Praze roku 2007 (1. vydání). Z anglického originálu Buried Alive! přeložila Daniela Feltová. Ilustrovali Sue Heapová a Nick Sharratt. Počet stran: 135. ISBN: 978-80-7381-104-4.

DĚJ:

Tim jede s rodiči a svým kamarádem Piškotem na prázdniny do Walesu. Tim se na prázdniny s Piškotem moc těší.

Na pláži, kam si skoro každý den chodili hrát, se setkali se dvěma kluky. Dali jim přezdívky Ježour a Škleb. Ti jim zbořili jejich hrad z písku.
Do Walesu se i vydala Timova holka Kelly společně se svojí mamkou, jejím přítelem Davidem a dvěma malými brášky. Kelly a Tim našli opuštěnou pláž a prohlásili ji za svoji. Když to Piškot zjistil, urazil se.

Matka Kelly všechny pozvala na sportovní hry. Tim nerad sportuje, ale ze zdvořilosti se také zapojil. Jenže toho brzy litoval, neboť i Piškot byl lepší než on.
Po ukončení her se kluci rozhodli, že jsi půjdou hrát na pláž, u které byly útesy. Řekli si, že si udělají vlastní závod. Ten, kdo bude na pláži první, vyhrál... Začali se tedy po útesu kutálet dolů. A Tim vyhrál!

Když se oba dostali na pláž, začali se rozhlížet, protože uslyšeli Ježourův hlas. Ale nikde ho neviděli, stál tam jenom Škleb. Po chvíli zjistili, že Ježour je pod hromadou písku, která se sesunula z útesu, z něhož se kluci kutáleli dolů. Škleb došel pro pomoc. Všichni přítomní začali hrabat. Po pár minutách Ježoura nakonec našli a vytáhli ho. Zavolali záchranku a ta jej odvezla do nemocnice.

ÚRYVEK Z KNIHY:

Nenáviděl jsem Ježoura, ale nechtěl jsem, aby umřel. Vrhli jsme se na hromadu písku a začali hrabat a odhazovat písek.
"Musíme mu vyhrabat hlavu, aby mohl dýchat," řekl jsem, ale když jsme se k ní dostali, zjistili jsme, že mu bezvládně visí. Oči měl zavřené. Sklonil jsem k němu hlavu. Nedýchal.
"Je mrtvej!" zděsil se Škleb.
"Já ho zabil tou lavinou písku!" zašeptal Piškot.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: niky5, 18.07.2017

    Brigda
­­­­

Diskuse k výpisku
Jacqueline Wilsonová - Pohřben zaživa (2)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­