ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Wilsonová Jacqueline (*17.12.1945)

   
­­­­

Nejdelší velrybí píseň (2)

Příběh pro děti, v němž nešťastná Ella objevuje velryby a čím více se toho o nich dozvídá, tím více ji okouzlují. Ella se cítí bolestně osamělá. Její nejlepší kamarádka si našla jinou nejlepší kamarádku. Její nevlastní táta je unavený a nevrlý. A jejich nové miminko v jednom kuse řve. Nejhorší je ale to, že její máma leží v nemocnici v kómatu. Nemůže s Ellou mluvit, nemůže ji pohladit, nemůže ji obejmout.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství BB art v Praze roku 2011 (1. vydání). Z anglického originálu The Longest Whale Song přeložila Daniela Feltová. Ilustroval Nick Sharratt. Počet stran: 238. ISBN: 978-80-7381-946-0.

STRUČNÝ DĚJ:

Tahle knížka je o Elle, která má mámu, jež leží v nemocnici a je v kómatu. Takže ji hlídá její nevlastní táta Jack a zároveň ještě jejich nové miminko, které v jednom kuse řve. Ella pořád dává své mamince naději, že se z toho kómatu probudí, ale doktoři jí nedávají moc vekou šanci.

Ve škole teď v přírodopisu probírají velryby a Ellu to ze začátku nebavilo, ale potom si začala dělat svůj vlastní projekt o velrybách. Hrozně moc ji zaujaly velrybí písně a že nejdelší velrybí píseň trvala dvacet dva hodin!

Když byla její máma v kómatu, tak za ní hodně často chodila a kvůli tomu chyběla i nesčetněkrát ve škole. Mezitím si její nejlepší kamarádka našla jinou nejlepší kamarádku a Elle to bylo líto. Potom se skamarádila s Josephem a šla k němu i na návštěvu. Jeho máma měla nahranou nějakou velrybí píseň. Ella byla hodně nadšená, že si ji může půjčit, nahrát na mobil a pustit ji své mamince, aby se probudila.

A to se nakonec doopravdy stalo!

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: DancerJaneBooks, 15.04.2018

­­­­

Diskuse k výpisku
Jacqueline Wilsonová - Nejdelší velrybí píseň (2)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­