ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Wilsonová Jacqueline (*17.12.1945)

­­­­

Dvojčata v průšvihu (3)

- pro děti kolem deseti let

Příběh dvojčat, Garnet a Ruby, která se musí vyrovnat se spoustou změn v rodině, ve škole i v sobě samých.
Garnet a Ruby jsou jednovaječná dvojčata, která po smrti maminky žijí s tatínkem a babičkou. Vše se mění, když se tatínek rozhodne přestěhovat z města na vesnici a začít žít se svou přítelkyní. Dvojčata ji nemají ráda, nelíbí se jim v nové škole. Ještě ke všemu začínají mít problémy i mezi sebou. Být dvojčetem nemusí být vždycky tak snadné a skvělé...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství BB art v Praze roku 2005 (2. vydání). Z anglického originálu Double act přeložila Daniela Feltová, ilustrovali Sue Heapová a Nick Sharratt. Počet stran: 136. ISBN: 80-7341-421-X.

HLAVNÍ POSTAVY:

Ruby - rozverná holka, která se často chová jako kluk a sní o tom, že se stane herečkou
Garnet - Rubino jednovaječné dvojče, které je jí úplně podobné, akorát vždy upravenější a čistotnější

ÚVOD:

Ruby a Garnet vždycky dělají všechno stejně a spolu, i když Garnet je víc čistotná a Ruby zase rozverná.

OBSAH:

Ruby a Garnet bydlí ve městě spolu s babičkou a tatínkem. Chodí spolu do školy, stejně oblékané i učesané. Mají hodně kamarádu. Jejich tatínek vždycky chodil odpoledne včas domů, aby mohli podnikat různé výlety. Poslední dobou však tatínek říkal, že musí jezdit na různé výstavy, kde prodávají knížky, které potom kupoval. Bylo to čím dál častější a holky zůstávaly samy s babičkou. Až jednoho dne, v neděli, když tatínka čekaly na oběd, ukázal se až o dvě hodiny později, ale nebyl sám. Přivedl s sebou jednu paní, která byla naparáděná a chovala se k holkám, jako kdyby je měla moc ráda a byla jejich matka. Holky ale věděly, že to není pravda a začaly jí říkat Jiřinka Jezinka. Za pár dní jim tatínek oznámil, že dům je pro jeho knížky moc malý a že se musí přestěhovat, aby si Jiřinka mohla otevřít květinářství. Holkám se to vůbec nelíbilo, protože musely opustit babičku, které tatínek koupil jednopokojový byt, aby jejich dosavadní mohl prodat. Ve vesnici, kam se přestěhovali, stály jen samé nízké domy a skoro žádné obchody. Ve škole se holkám vůbec nelíbilo a s Jezinkou skoro nepromluvily. Jednoho dne Ruby s Garnet viděly inzerát na internátní školu, kde ještě byla volná místa. Garnet sice nikam nechtěla, ale Ruby ano. Napsaly proto dopis ředitelce, a ta je pozvala na zkoušky. Jenže Ruby nikdy neměla moc dobré známky, naopak Garnet ano, a proto se stalo, že přijali jenom Garnet (i vzhledem k tomu, že k dispozici bylo pouze jedno stipendium). Od té doby se Ruby s Garnet nebavila, ostříhala si vlasy a ven chodila s kluky ze školy, které nesnášela. Garnet to bylo líto. Když Jezinka balila Garnet věci, bylo Ruby líto, že Garnet odjíždí a omluvila se jí. Od té chvíle si Ruby s Garnet často psaly a skamarádily se s Jezinkou. I když už nebyly každý den spolu, slíbily si, že zůstanou dvojčaty-kamarádkami navždycky.

CITÁT Z KNIHY:

Budeme Ruby a Garnet navždycky.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Saruli96, 14.10.2011

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Jacqueline Wilsonová - Dvojčata v průšvihu (3)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­