ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Ullrichová Hortense (*19.12.1956)

­­­­

Poprask v lunaparku: Flippin tajný deník

První tajný deník desetileté Flippi, mladší sestřičky Jojo, kterou čtenářky dobře znají už z předchozích vyprávějí. Flippi ve svém deníčku vylíčila svoje nezapomenutelné prázdniny plné taškařic. Strávila je v zábavním lunaparku, kde její maminka šije kostýmy pro strašidla, čarodějnice, duchy a kouzelníky. Flippi je tu samozřejmě ve svém živlu a co chvíli způsobí nějakou pohromu. A také poprvé pozná, že kluci nejsou jen pro zlost.

Desetiletá Flippi stráví prázdniny v lunaparku, protože její maminka (paní Nedělová) přijala místo návrhářky kostýmů pro strašidla. Po příjezdu do lunaparku je uvítal pan Linek (ředitel lunaparku) a dovedl je až ke správcovskému bytu. Naneštěstí v něm prasklo vodovodní potrubí. A jelikož neměli jiný volný byt, nabídl jim pan Linek, aby bydleli u něj.

Druhý den po snídani Flippi popadla svůj kufr se šneky a Linkovic psa Fida a vydala se do lunaparku hledat si nový příbytek, jelikož nemohla snést, že s ní bydlí v jednom domě kluk (Leo Link). Vydala se do zámku. Po nehodě s brněním ji potkal pan Link a přikázal jí, aby na něj počkala u stánku s cukrovou vatou. Před sebou uviděla kluka, jenž zachránil šneka, a proto se s ním chtěla seznámit. Jenomže mu na vlasy nechtěně plácla vatu a on ji strčil přímo do stánku, který se v tu ránu rozpadl. Z toho kluka se nakonec vyklubal Leo, který nesnášel holky stejně tak jako Flippi kluky. Další den šli Flippi, Leo a Babsi (dcera vlastníka lunaparku pana Pfeifera) do lunaparku do pyramidy. Babsi nechala Flippi jít strašidelnou cestou k faraonově hrobce. Nejdřív na ni padali pavouci, strop, potom z děr ve stěnách začali vylézat hadi a nakonec ji vylekal duch Faraona. Flippi, vystrašená a uplakaná, uviděla Babsi, která se jí smála. Flippi se neudržela a začaly se prát, při čemž urazily víko od sarkofágu. Leo ho sice spravil, ale když se druhý den Flippi do pyramidy vrátila pro své šneky, byl v hrobce nepořádek, víko bylo utržené a mumie bezhlavá. Flippi běžela domů a napsala Leovi vzkaz, aby to šel opravit, jelikož pan Pfeifer chtěl dnes odpoledne mumii předvést zaměstnancům. Pro případ, že by to Leo nestihl dát do pořádku, se Flippi převlékla za mumii. Naneštěstí ji všichni poznali a vinu svedli na ni, a proto musela jít další den s panem Pfeiferem na prohlídku lunaparku.

Lea napadlo, že to udělala Babsi, a tak spolu s Flippi vymysleli plán: Flippi se nesmí celý den hnout od pana Pfeifera. A Leo navykládá Babsi, že Flippi má zákaz jít do věže v zámku kvůli novému strašidlu. Jestli je Babsi taková potvora, strašidlo naschvál rozbije a svede to na Flippi. Ta ale bude mít alibi, ale musí přinutit pana Pfeifera, aby s ní šel do věže.

Další den si to Flippi s panem Pfeiferem namířili do zámku. Vše bylo v pořádku. Za chvíli se k nim přiřítila Babsi a začala tatínka přemlouvat, aby s ní šel do zámku. A tak šli. Když vyšli schody do věže, uviděli příšernou spoušť. Babsi začala vyvádět, že Flippi už zase něco rozbila a že je chce zruinovat. Flippi ale měla alibi. Jenomže jí přišlo líto pana Pfeifera, a tak Babsi neudala. Pan Pfeifer ji odvedl do správcovského bytu, který byl již opravený.

Doma měla Flippi s mamkou rozhovor o jejím chování a nakonec se rozhodla, že Linkovi pozve na večeři. Udělala salát a objednala pizzu. Flippi si šla hrát se šneky do kuchyně, když vtom se ve dveřích objevil Leo a hned jí začal vyčítat, že on se s tím plánem tak dřel a ona promarnila svoji šanci. Nakonec se usmířili a do kuchyně vešla paní Nedělová a Linkovi. Pustili se do pizzy. Ale když přišla řada na salát, objevili v něm šneky! Flippi z toho užuž mohla mít další průšvih, ale Leo to svedl na sebe.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Ellie, 31.05.2009

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Čarodějnice se nelíbaj, Čarodějnice se nelíbaj (2)
-Nebuď přece blond!
-Poprask v lunaparku: Flippin tajný deník
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Hortense Ullrichová - Poprask v lunaparku: Flippin tajný deník

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­