ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Naylor Grant (-)

­­­­

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče (Červený trpaslík)

  • díl v sérii: 1 (následuje Lepší než život)
  • Grant Naylor = jedná se o kolektivní pseudonym pro duo tvůrců Roba Granta a Douga Naylora

První část humoristické sci-fi, která posloužila jako předloha pro kultovní sitcom BBC, nás postupně seznamuje s hlavními hrdiny.
Poznáváme mladíka Listera, jehož nepovedený flám dovede z Londýna přes Saturnův měsíc až na palubu Červeného trpaslíka, kde se po výbuchu stane posledním žijícím člověkem. Najdeme zde i bývalého Listerova kolegu Rimmera, nyní hologram, kterému zůstaly všechny jeho odpudivé vlastnosti, senilní palubní počítač Holly s IQ 6000 a Kocoura zmutovaného do lidské podoby. Během bloudění vesmírem k nim přibude i mechanoid Kryton. Kniha končí v okamžiku, kdy Lister najde způsob k návratu na Zemi, ale všichni kromě Krytona se ocitnou v zajetí životu nebezpečné hry "Lepší než život".
Vtipná kniha zaujme nejen diváky seriálu.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Argo v Praze roku 2002 (1. vydání). Z anglického originálu Infinity welcomes careful drivers (Red Dwarf) přeložil Ladislav Šenkyřík. Počet stran: 211. ISBN: 80-7203-411-1.

STRUČNÝ OBSAH:

Rob Grant a Doug Naylor, britští autoři tohoto kultovního humoristického sci-fi díla, zfilmovaného jako mnohadílný sitcom televizí BBC a v této podobě notoricky známého i u nás, nám představují své hrdiny (čtyři "ňoumy"), neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověk; Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a který dělá společnost Listrovi, ale má hodně odpudivých vlastností; Krytona, popleteného mechanoida; Hollyho, senilní palubní počítač s IQ 6000; a Kocoura, marnivého mutanta, jenž se vyvinul z kočky.
Tito hrdinové zažívají mnoho srandy, ale i zklamání a nečekaných věcí. Je to knížka pro uvolnění a zábavu.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Jiří Růžička (Chvostík), 23.04.2003

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Grant Naylor - Nekonečno vítá ohleduplné řidiče (Červený trpaslík)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­