ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Durrell Gerald Malcolm (*07.01.1925 - †30.01.1995)

   
­­­­

ZOO v kufru

Tato knížka vypráví o šestiměsíční cestě, kterou podnikl Gerald Durrel s manželkou Jacquií do Afriky. Jeli do Bafutu, stepního království v horách Britského Kamerunu na západě. Důvod této cesty byl mírně řečeno neobvyklý. Chtěl si založit vlastní ZOO. Organizoval různé výpravy do všech koutů světa a chytal pro zoologické zahrady divoká zvířata. Měl přitom možnost studovat jejich chování a zvyky. Nechtěl se od nich pak odloučit. To ho vedlo k tomuto rozhodnutí a následně k cestě sem. Požádali svého přítele Fona o poskytnutí zásob a o bydlení. Hned jak dorazili, vydali se hledat krajtu. Sice se jim nepodařilo ji chytit, ale další výpravy byly úspěšnější. Nakonec se jim podařilo založit si ZOO na ostrově Jersey ve vile pana Hugha.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: monika, 06.03.2005

­­­­

Diskuse k výpisku
Gerald Malcolm Durrell - ZOO v kufru

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­