ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Durrell Gerald Malcolm (*07.01.1925 - †30.01.1995)

­­­­

Opilý prales

Tato knížka vypráví o půlroční cestě, kterou podnikl s manželkou v roce 1954 do jižní Ameriky. Chtěli získat sbírku zvláštních zvířat a ptáků žijících v těchto končinách a dopravit své exempláře živé do zoologických zahrad v Anglii. Výprava se jim bohužel nepodařila, protože všechny jejich plány se vzhledem k různým nepředvídaným okolnostem zhatily. Výprava měla mít dvě fáze. Nejdříve se mínili vypravit na nejjižnější výběžek kontinentu, do Ohňové země, a získat tam sbírku kachen a hus pro Sdružení na ochranu divokého ptactva Severnu. Když dorazili do Buenos Aires, zjistili však, že jsou zrovna prázdniny a všechny lety na jih k argentinským jezerům a odtud do Ohňové země jsou na celé měsíce dopředu zadány. Stejně obtížné bylo i získat místo na lodi. Protože se nemohli dostat včas k cíli a chytit, jak doufali, ptáčata ještě v hnízdech, museli, byť neradi, od této části upustit. Za druhé měli v úmyslu vypravit se do Paraguye, strávit tam několik týdnů chytáním zvířat a pak se pomalu přesunout podle toku paranských a paraguyských řek zpátky do Buenos Aires. I z tohoto záměru zbylo jen málo, tentokrát z důvodů politických. Místo toho aby získali bohatou sbírku, jak si dělali naděje, vrátili se z Jižní Ameriky jen s hrstkou tvorů.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: monika, 06.03.2005

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Gerald Malcolm Durrell - Opilý prales

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­