ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Durrell Gerald Malcolm (*07.01.1925 - †30.01.1995)

­­­­

O mé rodině a jiné zvířeně

Pan Durrell se nám v tomto příběhu představuje v postavě desetiletého Gerryho, který je kromě psa Rogera nejmladším členem podivné, komické a věčně výstřední rodinky, jejíž hlavu představuje energická a věčně nerozhodná matka. Nejstaršímu synovi Larrymu je třiadvacet, Lesliemu devatenáct a fintivé Margo osmnáct. Všichni jsou v rodné Británii, kde prší, a kromě Larryho trpí všichni nějakou nemocí. Larrymu to ovšem na náladě nijak nepřidává, protože přítomnost tolika churavých a tím pádem rozmrzelých osob ho značně rozčiluje.
Nakonec se rozhodnou prodat dům v Anglii a na nějaký čas odjet na Korfu vybaveni jen tím nejnutnějším. Na ostrově zůstanou pět let a zpátky do Británie jedou už jen jako na prázdniny. Naše známá rodinka se svými přáteli tvoří skupinu lidí, která se zaručeně nikdy na ničem neshodne a každá jejich společná akce téměř jistě skončí nějakou katastrofou. Ovšem tyto katastrofy bývají zhusta úsměvné a čtenář se velice dobře baví.
Na Korfu si zajednali penzion. Po příjezdu do něj však zjišťují, že mu chybí pro běžného Evropana celkem podstatná věc - koupelna. Margo a její matku při pomyšlení, kolik chorob by z této náhražky koupelny mohly dostat, málem raní mrtvice. Nakonec je zakoupena vila se zahradou a samozřejmě s koupelnou, která vyhovuje všem členům rodiny.
Na zahradě najde svůj ráj malý Gerry. Většina textu knihy je totiž spíš popisem korfské přírody, protože chlapec je vášnivý zoolog a také trochu chovatel vší ochočitelné i neochočitelné zvěře, která má to štěstí (nebo smůlu) a dostane se mu pod ruce.
Dojde ještě k dalším dvěma stěhováním, nepřebernému množství absurdních situací a navázání nových a vzácných přátelství.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Vrána, 22.05.2006

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Gerald Malcolm Durrell - O mé rodině a jiné zvířeně

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­