ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Durrell Gerald Malcolm (*07.01.1925 - †30.01.1995)

   
­­­­

O mé rodině a jiné zvířeně (2)

Kniha humorně zobrazuje několik let, které autor jako chlapec strávil s rodinou na ostrově Korfu.

Všechny autorovy knížky jsou autobiografií a většina z nich popisuje, jak získával, často i sám odchytával zvířata pro svou zoologickou zahradu. Tato knížka je o začátcích jeho zaujetí zvířaty všeho druhu, kterému propadl na ostrově Korfu, kam se jeho podnikavá matka s dětmi z existenčních důvodů přestěhovala. Autor, tady ještě malý chlapec Gerry, v ní zábavně popsal jednak všechny členy své poněkud bláznivé rodiny (matku, bratry Larryho a Leslieho a sestru Margot), jednak služebnictvo (zejména osobitého Spirose) i všechny místní rodinné přátele. Pobaví čtenáře řadou veselých příhod s návštěvami, které se v domě neustále střídají, protože zejména bratři stále zvou - k matčině zoufalství - své přátele v hojném počtu.
Kolem domu, v blízkém okolí i na různých výletech poznává Gerry zvířecí obyvatele ostrova a pokud to jde, nosí je domů. Tolerantní matka se snaží dohodnout s ním pravidla, která Gerry ovšem neustále porušuje, protože se žádného ze vzířat nechce vzdát a tak často dochází k domácím katastrofám, když některé ze zvířat uteče. Gerryho výuku mají na starosti domácí učitelé, kteří většinou sdílí jeho nadšení pro "zvířenu". Gerry se dozvídá o zvířatech mnoho i od rodinného přítele Theodora. Nadšeně popisuje svá putování po ostrově ve společnosti psího kamaráda Rogera, při kterých se setkává s místními obyvateli, kteří ho vlídně hostí a zvou do svých domovů.

Úžasné, vtipné čtení, které nás poučí o mnohém ze zoologie, nadchne nás pro Řecko, zvláště pro ostrov Korfu, přesvědčí nás, že každá patálie se dá snadno vyřešit (pokud máme k ruce všeuměla Spirose).

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Vloženo: 21.10.2006

­­­­

Diskuse k výpisku
Gerald Malcolm Durrell - O mé rodině a jiné zvířeně (2)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­