ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Knight Eric Mowbray (*10.04.1897 - †15.01.1943)

­­­­

Lassie se vrací (4)

  • potěší děti kolem 10 let

Lassie se vrací je slavný příběh o lidské bídě a psí věrnosti, který byl i zfilmován.
Nezaměstnanost a následná nouze donutí otce rodiny prodat čistokrevnou kolii, jež je miláčkem a věrným přítelem jeho malého syna. Nesouhlas a vzdor dítěte není nic platný, ale psí věrnost, láska a odvaha hraničící s hrdinstvím se odhodlaně pustí do boje s nepřízní osudu...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Euromedia Group (Knižní klub) v Praze roku 2009 (2. vydání). Z anglického originálu Lassie Come Home přeložil Oldřich Černý. Počet stran: 174. ISBN: 978-80-242-2536-4.

STRUČNÝ DĚJ:

Knížka vypráví o kolii Lassie, která žije u rodiny Carracloughových. Lassie každý den čeká na jejich syna Joea před školou. Jsou nerozluční kamarádi.

Joeův otec Sam přišel o práci a nemají peníze, proto musí Lassie prodat vévodovi. Lassie se chce dostat domů a stále utíká. Vévoda ji odveze až do Skotska. Kolie však znovu uteče a běží domů za Joem.

Po cestě si mnoho vytrpí, ale také se naučí mnoho užitečných věcí, jež ji předtím nikdo nenaučil. Obstarat si potravu, najít si úkryt, nevěřit cizím lidem, běžet stále na jih...

Po dlouhých měsících se vrátí zpátky domů a úplně vyčerpaná se doplazí před školu a čeká na Joea. Ten tomu nemůže uvěřit a odnese ji domů. Jeho rodiče dají našetřené peníze na její léčbu.

Vévoda se dozví, že se Lassie vrátila a nabídne Samovi práci v psinci na jeho panství. Nastěhují se k němu i s Lassie, a ta už tak nemá důvod utíkat.
Lassie se narodí štěňátka.

DOBA A MÍSTO DĚJE:

Děj knihy se odehrává na začátku 20. století v Anglii v hrabství Yorkshire.

HLAVNÍ POSTAVA:

Hlavní postavou knihy je kolie Lassie, která je statečná a věrná.

VLASTNÍ HODNOCENÍ:

Knížka Lassie se vrací se mi líbila, zaujalo mě, jak velké může být přátelství mezi zvířetem a člověkem.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Adam, 31.10.2018

    Bohemia Institut
­­­­
­­­­

Diskuse k výpisku
Eric Mowbray Knight - Lassie se vrací (4)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­