ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Shan Darren (*02.07.1972)

   
­­­­

Madame Okta (Příběhy Darrena Shana) (4)

- díl v sérii: 1

Dva spolužáci navštíví zakázané nebezpečné cirkusové představení.
Hororový příběh pro děti od dvanácti let...

Darren Shan a jeho nejlepší kamarád Steve se náhodou dostanou k letáčku Circo Monstruoso, panoptika zrůd. Samozřejmě se vydají na představení, ale netuší, že to změní celý jejich život.

Vystoupení je úžasné, uvidí hadího chlapce, vlčího muže, vousatou dámu a nebo například pana Hroozleyho a jeho cvičenou pavoučici Madame Oktu. Ta se Darrenovi zalíbí natolik, že si usmyslí, že ji prostě musí mít!

Po představení se Steve od Darrena oddělí a někam odejde. Darren ho sleduje a uvidí jeho rozhovorem s panem Hroozleym. A co se dozví? Hroozley je opravdový upír! A aby toho nebylo málo, Steve se chce stát jeho pomocníkem, polovičním upírem! Hroozley ho však nepromění, protože je prý zlý.

Darren se nejdříve Stevovi vyhýbá, později si však všechno vyříkají a jsou zase kamarádi. Potom se ovšem Darren rozhodne opravdu ukrást cvičenou a smrtelně jedovatou pavoučici Madame Oktu. Povede se mu to a začne s ní cvičit různá čísla. Píská na flétnu a při tom jí myšlenkami vysílá rozkazy. Steve ji chce nechat po sobě lézt a Darren nakonec svolí. Když pavoučice leze Stevovi po krku, nečekaně přijde do pokoje Darrenova sestra Annie, Darren se přestane soustředit a Okta kousne Steva. Ten ochrne a jeho stav se horší. Lékaři jed neznají. Podaří se Darrenovi Steva zachránit?

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Barbora Davidová, 03.01.2010

­­­­

Diskuse k výpisku
Darren Shan - Madame Okta (Příběhy Darrena Shana) (4)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­