ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Steelová Danielle (*14.08.1947)

   
­­­­

Daleké obzory


HLAVNÍ POSTAVY:

Andrey Driscollová, Charles Parker-Scott, lady Violet Hawthorneyová

DĚJ:

Andrey Driscollová nikdy neměla lehký život. V jedenácti letech ztratila oba rodiče a s mladší sestrou Annabellou se musela přestěhovat k dědečku Edwardovi. V té chvíli pro ni končí dětství. Stává se Annabellinou druhou matkou, dědečkovou hospodyní, sama se musí postarat o chod celé domácnosti, a to ještě v období velké hospodářské krize, která nastala na počátku 30. let v USA. Okolí ji pokládá za chladnou a zatrpklou starou pannu, která nemá žádný životní cíl. Andrey však hluboko v srdci stále ukrývá tajnou touhu - cestovat, poznávat daleké a exotické kraje, zažívat dobrodružství a prostě žít, tak jako její otec, slavný cestovatel. Léta však utíkají a Andrey čím dál tím víc drtí stereotypní život, který se stále dokola točí kolem potřeb dědečka a Annabelly, přičemž její vlastní život jí protéká mezi prsty. Proto jednoho dne konečně sebere odvahu a vydává se na čas na cestu po Evropě. Nejdříve si chce jen rozšířit obzory, ale ve chvíli, kdy vstoupí na loď, poznává, že její život už nikdy nebude stejný. Při cestách objeví mnoho nových přátel a zážitků, ale především potká lásku svého života, jak jinak slavného spisovatele cestopisů Charlese Parker-Scotta. Potrvá ale ještě hodně dlouho, než Andrey konečně přetrhá své poslední svazky a povinnosti, které ji poutají ke starému životu a než konečně najde štěstí a svobodu.

VLASTNÍ NÁZOR:

Daleké obzory je nádherný a dojemný příběh o touze, povinnosti a lásce. Oba hrdinové se stále cítí být povinni závazky k někomu druhému a nemají čas na hledání vlastního štěstí. Navíc je kniha nádherně protknuta atmosférou romantických a tajemných zákoutí staré Evropy a Asie těsně před druhou světovou válkou.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Vloženo: 27.08.2007

­­­­

Související odkazy

­­­­

Diskuse k výpisku
Danielle Steelová - Daleké obzory

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­