ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Krolupperová Daniela (*31.10.1969)

­­­­

Společenstvo klíčníků

  • pro starší děti

Dobrodružný prázdninový příběh 13letého Martina, jenž se svými kamarády pátrá po tajemství záhadného klíče.
Martin má před sebou druhou polovinu prázdnin, kterou má strávit u prastrýce v jihočeském městečku Rožmitál. Hned první den Martin vidí, že prázdniny budou opravdu velenudné. Pro strýce je největším rozptýlením luštění křížovek. Starou krabici plnou křížovek, v nichž vycházejí samé nesmysly, s podivným klíčem na dně, přinese strýček z půdy. Martin se o obsah krabice začne zajímat a záhady přibývají. Společně s novými kamarády Vojtou, Gábinou a Vráťou se vydávají do březnického zámku, starého hamru či rožmitálského kostela. Podaří se jim odhalit prastaré tajemství?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2012 (1. vydání). Ilustrovala Barbora Kyšková. Počet stran: 189. ISBN: 978-80-00-02900-9.

STRUČNÝ DĚJ:

Martin přijíždí strávit část letních prázdnin k prastrýci do Rožmitálu. Pochází z Prahy, takže se mu prastrýcova stará chalupa na venkově úplně nezamlouvá. Avšak situace se změní ve chvíli, kdy Martin objeví dědečkův starý klíč a zašifrovaný vzkaz v křížovkách...

Martin hádanku rozluští, díky čemuž se octne na začátku napínavého pátrání po záhadné truhlici, jež by měla ukrývat jakési "tajemství Boží".

Hlavní hrdina se posléze seznámí se dvěma jinými vlastníky klíčů, Vojtou a Gábinou. Jejich rodiny tyto záhadné klíče opatrují již po celé generace.

Po nějaké době narazí kamarádi na dalšího vlastníka klíče, studenta matematiky Vráťu, jehož logické myšlení a znalosti jsou pro další luštění šifrovaných zpráv opravdu nezbytné.

Aby se naše čtveřice dostala k úkrytu záhadné truhlice, potřebuje získat ještě další tři zbývající klíče. To se jim nakonec povede, nicméně přes všechno to napětí se v truhlici nacházejí jen matematické výpočty, které musí Vráťa vyluštit. Poté zjistí, že počty ukazují na jakousi skrytou dimenzi...

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Klára, 17.11.2017

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-O'Bluda
-Společenstvo klíčníků
-Zločin na Starém Městě pražském
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Daniela Krolupperová - Společenstvo klíčníků

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­