ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bukowski Charles (*16.08.1920 - †09.03.1994)

   
­­­­

Ženy

Autobiografické velmi naturalistické vyprávění 50-ti letého spisovatele Henryho Chinaski.
Na začátku se dozvídáme, že několik let neměl ženu. Potom je ale v podstatě celá kniha o jeho vztazích se ženami a o alkoholu. Popisuje, jak ho cizí ženy, fanynky nebo kamarádky z minulosti navštěvují v jeho kalifornském domě. Všechny tyto ženy bývají o 20-30 let mladší. Někdy jezdí i on za nimi, ale každá návštěva probíhá téměř stejně. Nejprve vedou bezvýznamné dialogy, které jsou doplňovány plechovkami piva, lahvemi whisky nebo jiného alkoholu a potom spolu skončí v posteli. Všechny ženy i postelové scény jsou popisovány do nejmenších detailů. Ráno se probudí, pokračuje v alkoholovém opojení a těší se, až přijde nějaká další. Takhle probíhá u Henryho každý den, při dobré náladě píše knihy o ženách a občas je někde předčítá, aby si vydělal na nájem. Ze čtení si ale většinou nic nepamatuje, protože je vždy opilý.
Každý den přichází a odchází jiné ženy, on si ale z jejich odchodu nic nedělá. Milejší je mu chlast a on je mu věrnější než ženám. Na konci knihy si ale uvědomí, že jedna žena mu za to asi stojí, a tak poprvé v životě odmítne milenku.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: nikolitaaa, 08.11.2006

­­­­

Diskuse k výpisku
Charles Bukowski - Ženy

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­