ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Bohemia Institut
­­­­

Zavržený

Posvátná přísaha, zavržený anděl a zakázaná láska.
Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche, a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory.
Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné - držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: "Jak hluboko dokážeš padnout?"

Původně Bůh stvořil všechny anděly jako laskavé, nebeské bytosti. Nicméně, i andělé se občas rozhodli porušit boží zákony a stali se tak padlými anděly. Když začne hebrejský měsíc Cheshvan, mohou na dva týdny ovládat tělo potomka anděla a člověka, aby se cítili jako člověk. I anděl může zlomit své prokletí a stát se člověkem, jenže k tomu potřebuje oběť.
Nora je studentka, jíž zemřel otec (kvůli tomu chodí ke školní psycholožce), a matka jako makléřka tráví hodně času mimo domov. Její nejlepší kamarádka Vee je jednou na hodině biologie přesazena a na její místo přichází Patch. Je to ten nejpodivnější kluk. Nora se ho bojí a zároveň stále víc podléhá jeho temnému kouzlu. Jeho tmavé oči, provokativní chování, sexy vzhled, myšlenky, které má Nora v hlavě a on je vyslovuje nahlas, ... Nora má pocit, jako by jí viděl do duše, je vždycky tam, kde je ona, je vždycky pár tahů před ní. Nikdo o něm nic neví, kluk, jenž nemá minulost a žije temnou přítomnost.
Nora má stále pocit, že ji někdo sleduje, myslí, že se možná zbláznila a podezřívá Patche. Po sérii podivných událostí už neví, komu může věřit a jestli nakonec opravdu není blázen. Několikrát na ni zaútočí postava v kukle, která ji stále sleduje a Nora vždy její přítomnost neomylně vycítí.
Do školy přicházejí dva noví žáci Elliot a Jules, kteří přestoupili z jiné školy. Vee se do Julese okamžitě zblázní a Elliot se moc snaží upoutat Noru. Pozvou holky do zábavního parku. Nora se tu potkává s Patchem a na horské dráze má zvláštní vidění. Nebo to nebyl sen? Nora pak pátrá po minulosti nových spolužáků a zjistí něco moc divného. Když dojde k napadení Vee, která se převlékla za Noru a později je zastřelena žena, jíž musela Nora věnovat svoje oblečení, začíná se bát. Zavolá Patchovi, který ji měl odvézt domů, ale díky bouřce skončí v motelu.
V napjaté atmosféře se jí podaří nahlédnout do Patchova skutečného JÁ. Pochopí, že čte její myšlenky, dovede jí poslat do hlavy jakýkoliv obraz, dovede ovládat její tělo. Dozví se, že Patch může získat zpět svá andělská křídla, ale i to, že on chce být člověkem. To on ji chtěl zabít, aby se jím mohl stát. Jenže i anděl se může zamilovat. Tak kdo chce Noru zabít?
Když se dostane Nora domů, čeká na ni překvapení. Je jím školní psycholožka, ta ji chce zabít a získat tak Patche pro sebe. Zapálí dům, ale Nora se schová, dokud nepřijede Patch. A pak volá Vee, tedy vlastně Elliot, a to, co jí řekne, neznamená nic dobrého. Vee hrozí smrt. Oba se jí vydávají na pomoc. Ve škole, kde je Vee vězněna, dojde k rozuzlení celého příběhu.

Původcem všeho je ...?? A co Patch? Dostane zpět křídla? I Nora si musí zvolit, na čí stranu se přikloní, a ta volba ji může stát život...

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: yawe, 09.09.2010

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Becca Fitzpatricková - Zavržený

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­