ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Miller Arthur (*17.10.1915 - †10.02.2005)

­­­­

Všichni moji synové

Na malém předměstí amerického městečka žije rodina Kellerova. Otec Joe řídí velkou firmu, jeho manželka Kate neustále vyhlíží svého zmizelého syna Larryho a druhý syn Kryštof se snaží oprostit od svých rodičů. Středostavovskou idylku, jíž sdílejí se svými sousedy manželi Baylissovi a Lubeyovi, jim však naruší příjezd Annie Deeverové z New Yorku. Ta byla před lety snoubenkou Larryho, ale nyní k nim dorazila na pozvání Kryštofa. Ačkoliv se k ní všichni chovají mile, stává se tato dívka trnem v oku Kellerových, protože jim připomíná událost, na níž by nejraději zapomněli.
Ještě za války pracoval pan Keller s jejím otcem v továrně na letecké součástky. Tehdy došlo při výrově k chybě na komponentech, ale pan Deever je poslal armádě. V důsledku toho spadlo několik letadel a oba přátelé byli následně obviněni. Odsouzen byl však pouze otec Annie, zatímco Joe zůstal na svobodě. V ten den totiž nebyl v práci kvůli nemoci. Od té doby všichni na pana Kellera hledí s nedůvěrou, ačkoliv vše zastírají zájmem.
Ani matka nemá pro Kryštofův záměr pozvat Annie pochopení. Její syn si totiž chce vzít dívku svého bratra, i když je zde možnost, že Larry ještě žije v zajetí. Kate si nepřipouští možnost, že by Anna svého snoubence takto podvedla a nechápe její jistotu.
Napjatá situace v rodině se ještě zhorší příjezdem Annina bratra Jiřího, který byl na návštěvě u otce. Ačkoliv obě děti svého otce nikdy nenavštívili, on to udělal a nyní se vrací přesvědčen o vině pana Kellera, zatímco Joe nabízí dětem pana Deevera, že jej znovu zaměstná. Kryštofovi postupně dochází, jak to tehdy bylo. Toto zjištění je pro něj větší ranou než pro Annie či Jiřího. Sám si totiž prožil nejhorší hrůzy války, kdy přežil jako jediný z jednotky, tudíž nedokáže otci odpustit, že vědomě poslal vadné komponenty, jimiž zabil jeho kamarády. Poslední kapkou je dopis od Larryho Anně, v němž ji sděluje svůj úmysl. Z novin se dozvěděl o obvinění otce, a proto jednoho dne spadl s letadlem a zabil se. V tuto chvíli Kryštof rzhodně opustí svou rodinu, s níž nemůže žít a my se můžeme pouze dohadovat, jestli by jeho vztah s Annie měl ještě šanci.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Petra Mishka, 09.09.2005

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Pohled z mostu
-Smrt obchodního cestujícího
-Všichni moji synové
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Arthur Miller - Všichni moji synové

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­